Суди за центральний ринок. Івано-Франківська міськрада виграла справу проти "Торгового сервісу": що відомо

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Івано-Франківська міська рада виграла справу проти товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий сервіс", яке є орендарем центрального продуктового ринку. Справу розглядали у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду України. Про це під час відеозвернення розповів міський голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків.

"Місто далі бореться, щоб продуктовий ринок був у власності територіальної громади. Нещодавно виграли справу у Верховному Суді. Щоб ринок став комунальним, треба ще не один суд виграти, але ми на цьому шляху і рухаємося вперед", — каже Руслан Марцінків.

Як йдеться у постанові від 7 червня 2023 року, 14 квітня 2023 року Івано-Франківська міська рада звернулася до Касаційного адміністративного суду ВСУ з касаційною скаргою на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 12 січня 2023 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 7 березня 2023 року. Мова йшла про їхню постанову та ухвалу зупинити рішення Івано-Франківської міської ради від 2 грудня 2022 року "Про припинення договору оренди" з ТОВ "Торговий сервіс".

Що постановив Касаційний адміністративний суд ВСУ

7 червня 2023 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду постановив задовольнити касаційну скаргу Івано-Франківської міської ради та скасувати ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 12 січня 2023 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 7 березня 2023 року.

Також суд відмовив у позові ТОВ "Торговий сервіс". Постанова набрала законної сили з дати її прийняття та не підлягає оскарженню.

Що відомо про суди щодо центрального ринку Івано-Франківська

У жовтні 2019 року представники ТОВ "Торговий сервіс" заявили про рейдерське захоплення ринку. Декілька разів власник товариства Ігор Халаменда намагався повернути ринок, проте — безрезультатно.

Відтоді центральним ринком міста керувало товариство "Марксмен Компані", виконавчий директор якого Геннадій Ахтирський рейдерське захоплення заперечував.

26 лютого 2020 адвокат Ігоря Халаменди розповів Суспільному, що його клієнт відновив контроль над міським ринком.

16 січня 2021 року на сайті міськради з'явився проєкт рішення щодо створення нового комунального підприємства "Муніципальні ринки". Таке рішення пов'язували з конфліктом навколо фірми "Торговий сервіс". Зі слів голови міської депутатської комісії з питань розвитку територіальних громад, підприємництва, економіки та регуляторної політики Романа Харука, станом на кінець 2020 року ринки боргували бюджету міста до 5 млн грн.

Представники товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий сервіс" заявили, що готові віддати понад 2 млн боргу у бюджет Івано-Франківська.

18 жовтня 2021 року депутати Івано-Франківської міськради відмовилися підписувати мирову угоду з орендарем центрального ринку "Торговий сервіс". Таке рішення депутати ухвалили під час засідання позачергової сесії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!