Від класики до творів 9-річного композитора. У Франківську завершився другий сезон фестивалю "Кришталевий камертON"

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську завершився другий сезон фестивалю української музики "Кришталевий камертON". 3 червня в обласній філармонії імені Іри Маланюк зіграли гала-концерт, передає кореспондентка Суспільного з місця події.

Співорганізаторка фестивалю Людмила Лінник розповідає: від початку його заснування музиканти зіграли чотири сотні творів українських композиторів, зокрема Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Анатолія Кос-Анатольського, Василя Барвінського, Миколи Лисенка.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Понад 400 — це ми рахуємо ті твори, які не повторилися жодного разу. Ми бачимо, що українська музики є і вона надзвичайно цікава. З нею можна складати величезні концертні програми. Нас дуже багато років переконували, що української музики немає. Але цей проєкт навіть на такому локальному рівні доводить протилежне", — говорить Людмила Лінник.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Організатори співпрацюють також із сучасними композиторами. На гала-концерті виступив наймолодший з них — 9-річний Едвард Пнівчук із Коломиї. Він зіграв свій твір "Зима". Це — п'ята композиція, яку хлопець написав сам.

"Коли я почув, як грають на фортепіано, мені так сподобалося, що вирішив учитися. Навчаюся два роки, й спершу я грав багато творів. Потім мені спало на думку писати власні. Я почав і це — вже мій п'ятий твір. Коли виходжу на сцену, не хвилююся. Я просто вклоняюся глядачам і починаю грати", — розповідає Едвард Пнівчук.

9-річний композитор Едвард Пнівчук виконує свою композицію. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Вчителька 9-річного композитора Тетяна Коваленко каже: такі учні — рідкість. Вона пригадує: на перше заняття хлопець вже прийшов налаштований серйозно.

"Прийшов до нас такий хлопчик записуватися в школу й одразу заявив, що буде грати на великих сценах. Я бачу, що він — на правильному шляху. Потім Едвард почав приносити свої твори. І він справді творив. І зміст твору, і форма завжди відповідали назві, яку він придумав. У моїй практиці такий учень є вперше", — зазначає Тетяна Коваленко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Загалом із 2021 року в межах фестивалю зіграли 18 концертів. Лише 14 з них — від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Виконували твори на сцені учні музичних шкіл, студенти музичних коледжів та університетів, виступали й професійні артисти. Загалом до фестивалю долучилися понад три сотні музикантів та вокалістів.

"Приєднувалися прикарпатські музиканти. З Києва у нас були вже гості. Фестиваль, мабуть, набуде всеукраїнського масштабу", — каже авторка проєкту Ольга Назаренко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

6 червня учасники фестивалю поїдуть на гастролі в Коломию. Наприкінці серпня або на початку вересня розпочинатимуть новий сезон. Долучатися до нього запрошують усіх охочих. Співорганізаторка Людмила Лінник каже: головна вимога до учасників — грати українську музику та мати високий рівень майстерності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!