В Івано-Франківську презентували персональну виставку картин художника Миколи Якимечка

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У Музеї мистецтв Прикарпаття в Івано-Франківську відкрили персональну виставку картин художника Миколи Якимечка. В експозиції представлені роботи, зібрані за останні 40 років. Перші картини датовані початком 80 років XX століття, останні — автор закінчив три дні тому, повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У лівій частині експозиції представлені роботи, що відповідають на питання: "Як малювати?" Тут — різні техніки: темпера, акрил, пастель, воскова емульсія, олійний живопис. Праворуч — картини, що відповідають на питання: "Що малювати?" — говорить автор виставки Микола Якимечко.

Художник Микола Якимечко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директор Музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець каже: ця експозиція є цікавою не лише для пересічних відвідувачів, але й для майбутніх художників.

"Твори монументально декоративні, композиції – ціни їм немає. Він вже й портрети малював. Як майстер — ріст надзвичайно потужний відчувається. Те, що він показав усі періоди, це — найкраще для наших студентів, які приходять дивитися, як треба поступово робити", — говорить Василь Романець.

Василь Романець. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Подивитися на картини Миколи Якимечка прийшов Родіон Трикоз. Хлопець каже: недаремно, бо насамперед в роботах митця його вразили палітра кольорів та акценти на деталях.

"Мені дуже сподобався цей стиль у картинах, мені це імпонує. Реально є дуже цікаві роботи зі своїм сенсом. Це — ті картини, на які хочеться дивитися", — говорить

Родіон Трикоз. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відвідала виставку й переселенка з Херсонщини Ольга Тарасова. За дев'ять місяців життя в Івано-Франківську до музеїв ходила не часто. Однак, дізнавшись про відкриття цієї виставки, вирішила завітати.

"Різноманіття стилів, можна з різними напрямами ознайомитися. Більше "зачіпають" картини, які відображають місцевий колорит", — ділиться емоціями Ольга Тарасова.

Ольга Тарасова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Микола Якимечко каже, що його виставка — це своєрідна відповідь на російську агресію.

"Саме творчість показує, що нічого тут не вмерло, нічого не зникло й не злякалося", — говорить художник.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Експозицію картин Миколи Якимечка можуть переглянути усі охочі. Виставка працюватиме упродовж двох тижнів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!