Перейти до основного змісту

Оплачувані суспільно корисні роботи: скільки безробітних долучилися до ініціативи на Івано-Франківщині

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Івано-Франківський обласний центр зайнятості залучив до суспільно корисних робіт майже дві сотні людей. Про це Суспільному повідомив директор установи Василь Цимбалюк.

За його словами, така праця є тимчасовою для безробітних в умовах воєнного стану. За місяць суспільно корисних робіт працівники отримують мінімальну заробітну плату.

Івано-Франківський обласний центр зайнятості. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зібрати та переробити гілля та сухостій для опалення сільської котельні зголосилися кілька безробітних у селі Ганнусівка Єзупільської громади. Надія Мельник — одна із них. Жінка за освітою — медсестра, але вже тривалий час не може влаштуватися за фахом.

"Робота зараз триває до 21:00-22:00, а у нас транспорт їздить — до 20:00. Ми не маємо змоги добиратися. Якщо ж в Івано-Франківську працювати та винаймати житло — це дуже дорого", — каже Надія Мельник.

Надія Мельник працює на суспільно корисних роботах. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Усі працівники суспільно корисних робіт стоять на обліку в центрі зайнятості. Оплата — мінімальна заробітна плата у розмірі 6 700 грн, пояснює директор установи Василь Цимбалюк.

"Ми підписуємо договір з громадами, в яких люди виконують різні роботи. Це — праця із соціально незахищеними верствами населення (наприклад, супровід людей з вадами зору), відновлювальні роботи або ремонт. Це — те, чого потребує та чи інша громада під час воєнного стану", — пояснює Василь Цимбалюк.

Директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У Єзупільській громаді на суспільно корисні роботи зголосилися шестеро місцевих жителів та вимушена переселенка із Запоріжжя, розповідає староста Ганнусівки Галина Соколюк.

"Йдуть працювати у теплиці у Стриганці. Там є лохина, але це — сезонна робота. Зараз допомагають щепуПодрібнена деревина встановлених або довільних розмірів, що отримується в результаті подрібнення деревної сировини подавати, гіллячки. Вони готові далі працювати. Робота в селі завжди є", — каже Галина Соколюк.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами директора обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка, окрім Івано-Франківщини, таку робочу альтернативу пропонують ще у 16 областях України.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції