10 га землі під будівництво житла для військових планують виділити в Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині. Про це 28 квітня під час інвестиційного форуму "Залучення інвестицій. Іпотека для захисників" розповів міський голова Коломиї Богдан Станіславський, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.
На форумі у Коломиї представники влади, банкіри, забудовники та військові обговорили, як зробити житло для бійців доступнішим.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук каже: коли йдеться про житло, це — найнеобхідніше в частині інтеграції й соціалізації військовослужбовців, які повернулися або повернуться з фронту.
"Сьогодні цей захід свідчить про те, що муніципалітет точно не буде стояти осторонь цього процесу. Він готовий запропонувати те, що в нього є. А найважливіше, що є на території громади, — це земельні ділянки під будівництво, бюджетні гроші. Це — стратегічні напрями розвитку міста", — говорить Юрій Стефанчук.
Коломийщина — одна з тилових зон із високою концентрацією військовослужбовців, розповідає міський голова Богдан Станіславський. Аби їхні сім'ї мали змогу придбати житло, у громаді виділяють під будівництво 10 га землі.
"Ми хочемо долучитися як органи місцевого самоврядування. Щоб у Коломиї купили не 10-20 квартир для військових, а, наприклад, п'ять тисяч помешкань. І ми разом з депутатами до цього готуємося — виділили 10 га землі під забудову якраз для військових", — пояснює Станіславський.
Зводити житло у Коломийській громаді планують під нову державну програму доступного кредитування житла "єОселя". Вона передбачає перший внесок від 20% від вартості житла та фіксовану ставку — 3% річних терміном до 20 років, розповідає представниця будівельної компанії Вікторія Вишневська.
"Запуск програми іпотечного кредитування "єОселя" справді багато чого спростив. За власні гроші зараз придбати житло може далеко не кожен українець. У середньому під цю програму розраховувати на двокімнатну квартиру в межах 60 м². Перший внесок — 20%, тобто майже 400 тис. грн. Місячний платіж — 5-6 тис. грн, тож це є досить доступно, якщо розтермінувати на 20 років", — пояснює Вікторія Вишневська.
На власне житло на Прикарпатті очікують сотні сімей військовослужбовців, пояснює підполковник, начальник Івано-Франківської квартирно-експлуатаційної частини Юрій Волошин. Відтак, каже він, співпраця банків, забудовників та влади усіх рівнів у цьому напрямку є надважливими.
Читайте також
- Ще восьмеро учасників бойових дій з Івано-Франківська отримали власне житло
- 18 учасників бойових дій з Івано-Франківська отримали власне житло
- Для самотніх батьків учасників АТО облаштують кімнату в геріатричному пансіонаті Франківська
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!