Окопні свічки, дрони та автівка на фронт. Як школярі з Івано-Франківщини допомагають ЗСУ

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Учні Калуського ліцею № 3, що на Івано-Франківщині, виготовляють окопні свічки та вервички, проводять благодійні ярмарки, закуповують дрони та військову амуніцію для Збройних сил України. Про це Суспільному розповів директор навчального закладу Михайло Коротич.

З його слів, допомагати українській армії учні ліцею почали у 2014 році.

Директор Калуського ліцею № 3 Михайло Коротич. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"12 випускників нашого ліцею загинули від рук ворога. Тому ми не можемо стояти осторонь і бути байдужими. Упродовж цих восьми років активно допомагали, а особливо, коли почалася повномасштабна війна. І це не тільки школа, а й батьки, і діти, і педагоги. Ми всі об’єдналися, щоб допомогти нашим захисникам", — каже Михайло Коротич.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Допомогу, яку збирають у ліцеї, намагаються відправляти на різні напрямки. У фоє навчального закладу діти облаштували волонтерський штаб.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Одинадцятикласники плетуть вервички бійцям на фронт. Зі слів учениці Вікторії Худик, вони виготовили понад сотню таких оберегів. Навчили учнів цієї майстерності волонтери, а дехто опанував це уміння сам, каже школярка.

Вікторія Худик. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Плетіння вервичок – це певний вид терапії. Тому що ти розумієш, що – корисна і ця вервичка стане оберегом для якоїсь захисниці чи військового. І це зігріває душу – ось це долучення до волонтерської роботи", — розповідає Вікторія Худик.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Одинадцятикласник Денис Панькович показує грілки для тіла та ніг, які він купив військовим. Хлопець каже: щодня відкладав кишенькові гроші, щоб придбати термозахист для бійців. Підтримувати армію в такий складний для країни час Денис вважає обов’язком кожного українця.

Одинадцятикласник Денис Панькович. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Якщо ти – українець, патріот своєї країни, ти повинен допомагати, особливо зараз. Потрібно це доводити не словами, а ділом. Не обклеювати автівку синьо-жовтими кольорами, а піти в магазин за продуктами, купити хлопцям харчі, елементарне. Нам треба разом наближувати Україну до перемоги", — каже Денис Панькович.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Також у ліцеї діти виготовляють окопні свічки. Школярі ріжуть картон для бляшанок, а вчителі заливають їх воском.

Фото: Facebook/Калуський ліцей №3

Викладачка історії Лілія Микитин розповідає: учні самі хочуть волонтерити. Вони часто ініціюють проведення благодійних ярмарків. Відтак дітям вдалося вторгувати гроші на автівку, дрон та чотири Starlink. Усе це відправили військовим, каже Лілія Микитин.

Вчителька історії Лілія Микитин. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Діти подорослішали, стали свідомими. Вони глибоко перейнялися теперішньою ситуацією в країні. Їхня мета зараз – це об’єднатися заради перемоги. Вони запитують, що можуть зробити, як допомогти. Я, як вчитель, говорю, що їхня основна мета – це вчитися і передавати свої знання, пам'ять про героїв до наступних поколінь. Адже на цьому історичному минулому буде формуватися наше майбутнє", — пояснює Лілія Микитин.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зараз учні та вчителі ліцею хочуть взятися за виготовлення хімічних грілок для бійців. Першу партію планують зробити наступного тижня.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!