Від спорткарів до багі. Як прикарпатець Анатолій Шевчук налагодив виробництво автівок для ЗСУ

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прикарпатець Анатолій Шевчук разом із командою волонтерів змайстрували багі для бійців на фронт. До повномасштабної війни чоловік проєктував та майстрував спортивні автомобілі. Завдяки своїм умінням та знанням Анатолій взявся виготовляти багі для військових. Влітку 2022 року Анатолій сам розробив 3D модель майбутньої автівки та знайшов команду майстрів-автомеханіків. Як виникла ідея та чому багі майстер називає "народним", читайте у репортажі Суспільного.

Анатолій Шевчук разом із командою волонтерів змайстрували багі для бійців на фронт. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я працюю у сфері автоспорту. Дуже багато моїх знайомих допомагають нашим Збройним силам. Я себе також шукав, щоб бути корисним. Маю дуже великий досвід у проєктуванні автозапчастин. Для мене це була нескладна робота. Єдиний момент, що я завжди робив низькі такі супершвидкі спортивні автомобілі, і ніколи — високі. Але зараз нам потрібні прохідні автомобілі — маневрені, легкі, зручні. І вирішив зробити каркас, розробити підвіску. Для мене це було нове. Але, маючи великий досвід, не сказав би, що це було дуже складно", — розповідає Анатолій Шевчук.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Волонтери своє перше багі назвали "народним", бо до його виготовлення доєдналося багато людей з різних міст. Металеві труби для каркаса автівки надало підприємство з Нікополя. Інші запчастини та деталі волонтерам віддають друзі. Дещо майстри купують за свої гроші. Зі слів Анатолія Шевчука, комплектуючі — дорогі, й лише вартість коліс складає 20 тис. грн. Та попри це майстри не економлять на обладнанні багі, говорить автомеханік Назар Коваль. Його намагаються насамперед зробити якісним та практичним.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми принципово хотіли встановити дизельний двигун, оскільки більшість техніки на сході — то все дизельне. Броньована техніка, танки й все інше. Також ми хотіли, щоб багі не мало жодної російської запчастини, бо це йде спонсорування Росії", — каже Назар Коваль.

"Народне" багі встигли оцінити військові. За їхньою порадою волонтери дообладнали декілька деталей, розповідає автомеханік Олексій Корюкін. Тепер автівка має багажник. На ньому бійці зможуть розмістити кулемет чи перевозити зброю, а також евакуйовувати поранених побратимів.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Там мобільність — це найголовніше. В мене теж на фронті є друзі. Казали: загалом — це корисна техніка. Навіть в тому плані, що поранених перевозити буде легше і швидше. До того ж багі — легше і маневреніше, ніж машина. Тому, думаю, користь з нього буде в кожному разі", — говорить автомеханік Олексій Корюкін.

Зараз майстри працюють над наступною — вдосконаленою моделлю автівки. У ній дещо змінили каркас. Оновлене багі буде краще їздити бездоріжжям.

Щоб надалі допомагати українській армії, волонтери хочуть налагодити серійне виробництво багі. Для цього майстри шукають благодійників, які б допомогли з фінансуванням проєкту.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!