В Івано-Франківській обласній лікарні проводять безкоштовний скринінг на виявлення імунодефіциту

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

21 житель Івано-Франківської області має первинний імунодефіцит, п'ятеро з них — перебувають на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Усього в Україні нараховують вісім сотень пацієнтів із цим діагнозом, розповіла Суспільному директорка центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології обласної лікарні Маріанна Деркач.

За її словами, для раннього виявлення порушення роботи імунної системи медики зараз проводять безкоштовний скринінг. Це, говорить лікарка, дасть можливість уникнути подальших ускладнень та інших проблем зі здоров’ям у хворих.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Оксана — пацієнтка Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. У 16 років їй діагностували первинний імунодефіцит. Жінка пригадує: у дитинстві часто хворіла на грип та застуду і довго одужувала. Зараз вона щомісяця повинна проходити замісну терапію для підтримки імунної системи.

"Деякий перебіг захворювання проходив важче. Наприклад, пневмонію лікувала довше, ніж мої однолітки. Лікування дуже полегшило моє життя. До мене не так чіпляються різні віруси. Я працюю з маленькими дітками. Вони часто чимось хворіють, і від них підхоплюю. Тепер я відчуваю себе захищеною, тримаюся на цих препаратах", — каже Оксана.

Пацієнтка Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Оксана. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Імунодефіцит — це нездатність організму чинити опір будь-яким інфекціям, бактеріям чи вірусам, розповідає імунологиня обласної лікарні Уляна Маслій. За її словами, імунодефіцити бувають вродженими та набутими. Рання діагностика цієї патології запобігає подальшим ускладненням та проблемам зі здоров’ям у хворих.

Імунологиня обласної лікарні Уляна Маслій. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Тому у медзакладі зараз проводять безкоштовний скринінг — огляд пацієнтів та забір крові. Серед поширених симптомів імунодефіциту лікарка Уляна Маслій називає висипання та ураження шкіри, довготривале лікування інфекційних хвороб, збільшені шийні лімфатичні вузли.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Також є ще окрема група, де страждає не дихальна система, а шлунково-кишковий тракт. На первинний імунодефіцит можуть хворіти як люди молодого віку, так і більш зрілого. В одних спрацьовують імунні механізми компенсації — певний час хворі не відчувають цих проблем. В іншої категорії такої компенсації немає і недуга виявляється в ранньому віці", — розповідає Уляна Маслій.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині 21 людина має первинний, тобто вроджений імунодефіцит. 15 з них — із порушеннями антитілоутворення, говорить директорка центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології Маріанна Деркач. Такі хворі повинні пожиттєво приймати препарати з імуноглобулінами.

Директорка центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології Маріанна Деркач. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Насправді ці пацієнти живуть звичним життям, працюють. Є пацієнти з важкими випадками — вони щомісяця приходять, і ми вводимо їм цей препарат. Є ще препарат підшкірного введення — його ми видаємо пацієнтам додому. Можливості в обстеженні та доступі до ліків у нас зараз є, а раніше ми не могли собі цього дозволити", — каже Маріанна Деркач.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Пройти скринінг на виявлення імунодефіциту можна за направленням сімейного лікаря або вузького спеціаліста.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!