Завдяки двом генераторам, які встановили в одному з ресторанів Івано-Франківська, заклад продовжує приймати відвідувачів і не скорочує персонал. Водночас у листопаді за інформацією Держслужби з надзвичайних ситуацій в області через отруєння вихлопними газами з приладу загинула одна людина.
Як завдяки електрогенераторам вдається підтримувати економіку, яких правил щодо їхнього використання слід дотримуватися, аби уникнути небезпеки, та за якими критеріями варто обирати прилад, читайте у матеріалі Суспільного.
Правила безпеки
Найголовніше правило безпеки — розмістити електрогенератор на відкритому просторі, каже заступник начальника пожежно-рятувальної частини № 1 Андрій Шевчук. У приміщенні генератор можна встановити лише за умови сертифікованої системи газовідведення до пристрою.
"Мінімальна відстань, на якій генератор має розташовуватися на відкритій території — 6 м від вхідних дверей і вікон. Генератор — це пристрій, що має двигун внутрішнього згорання. Зрозуміло, ащо під час його роботи виділяються гази, які є дуже небезпечні для людини", — каже Андрій Шевчук.
При встановленні електрогенератор потрібно заземлити. Кабелі від нього прокласти у коробках. Також важливо, щоб на пристрій не потрапляла вода. Під час користування генератором варто не давати йому зайвих навантажень, продовжує заступник начальника пожежно-рятувальної частини № 1.
"Є спеціальні дроти для заземлення і штоки. Шток забивають на відстані, наприклад, 2 метри від генератора орієнтовно на глибину 40 см в чистий грунт. Рекомендовано в землю, а не в асфальт чи якісь бетонні частини. Відповідно, ми теж себе убезпечуємо від ураження електричним струмом", — пояснює Андрій Шевчук.
Як генератори підтримують роботу бізнесу
Для одного з ресторанів Івано-Франківська придбали два генератори. Розмістили їх на задньому дворі. Сумарна потужність цих генераторів складає 10 кВт. Пристрої купили через часті та тривалі вимкнення електроенергії, розповідає керівник закладу Юрій Пицюк.
"Один працює для забезпечення роботи залу — освітлення, музика, кавомашина. Другий забезпечує роботу кухні. Це — освітлення, холодильники, а також витяжки і електроприлади, на яких безпосередньо готують. Ми регулюємо, що вмикати, що ні. Також ми не можемо одночасно вмикати всі прилади", — розповідає Юрій Пицюк.
Завдяки генераторам ресторан продовжує приймати відвідувачів і не скорочує персонал, каже керівник закладу Юрій Пицюк. За його словами, встановлювали і підключали генератори для ресторану електрики. Також вони провели інструктаж щодо користування цими приладами.
Читайте також: Якщо завтра блекаут: все, що потрібно знати жителям та гостям Івано-Франківщини
"Ми дивимося за тим, щоб було пальне, стежимо, щоб їх накривати, коли псується погода. Важливо, щоб у пристрій не потрапляла вода. Паливо заливаємо, коли генератори не працюють. Тобто ми це робимо перед початком роботи — стараємося залити повний бак. Не можна заливати, коли вони працюють, тому що це — паливо, а від генератора може бути іскра", — пояснює Юрій Пицюк.
Як обрати електрогенератор
Як правильно обрати електрогенератор для помешкання, радять на сайті Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області. Зокрема перед купівлею пристрою потрібно проаналізувати декілька факторів:
- тип запуску (ручний чи автоматичний, впливає на комфортність роботи);
- кількість фаз (однофазний на 220 V або трифазний на 380 V);
- тип споживаного палива;
- вихідна потужність.
"Щоб оцінити необхідну потужність генератора, що купується для приватного будинку, необхідно підсумувати потужність всіх пристроїв, які підключаться до нього одночасно. Однак тут необхідно зробити поправку на різницю між споживанням енергії під час роботи та запуску", — йдеться у дописі.
Також потрібно врахувати, що пристрій не може постійно працювати з повним навантаженням. Тож потужність генератора має бути більшою мінімум на 30% від сумарної потужності всіх підключених до нього пристроїв.
При купівлі генераторів потрібно звернути увагу, чи є інструкція та інформація про будь-які особливі запобіжні заходи, яких необхідно вжити під час його складання, монтажу, обслуговування або використання. Також має бути позначений тип, номер партії чи серійний номер, що дає змогу ідентифікувати продукцію. Ця інформація може бути на пакованні або в документі до електрогенератора.
"Також має бути найменування виробника, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка та контактна поштова адреса на продукції. В адресі повинне зазначатися одне місце, за яким можна зв’язатися з виробником. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону про порядок застосування мов", — пишуть у Держспоживслужбі.
Щоб уберегтися від неякісних електрогенераторів, фахівці радять купувати пристрої тільки в сертифікованих магазинах та у офіційних дистриб’юторів.
Читайте також
- На Івано-Франківщині створили резервні номери телефонів поліції
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!