Понад три тисячі пожеж виникло з початку 2022 року на Івано-Франківщині. Тільки за минулий тиждень — з 14 до 20 листопада — рятувальники ліквідували більше десятка загорянь, з будівель евакуювали приблизно 20 людей, повідомила Суспільному речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій Христина Перцович.
За її словами, основною причиною займань є коротке замикання електромережі, спричинене перевантаженням електромережі.
"Під час аварійних відключень електроенергії люди не вимикають з розеток прилади. А коли подають електрику, трапляються короткі замикання через перевантаження мережі", — пояснила Христина Перцович.
Окрім цього, речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій закликає користуватися тільки сертифікованими обігрівачами, оскільки через саморобні дуже часто стається коротке замикання.
"Люди дуже часто зараз користуються генераторами. Їх теж слід експлуатувати правильно — розташовувати тільки на відкритому повітрі, бажано у сільській місцевості або у приватних житлових будинках", — говорить Перцович.
Іванофранківець Сергій Нагірняк працює в закладі, де є генератор. Оскільки він не фахівець, для встановлення приладу найняли спеціалістів, каже чоловік.
"Встановлення зайняло приблизно шість годин. Фахівці розповіли нам, як потрібно його вмикати і чим заправляти. Прилад має кілька кнопок, які потрібно натиснути. Далі йде повітряний фільтр, який слід увімкнути під час заведення, і паливну помпу. Тоді генератор запуститься", — розповідає Сергій Нагірняк.
За словами речниці Держслужби з надзвичайних ситуацій області, свічки, які люди використовують для освітлення приміщень, також потрібно ставити правильно. Адже полум'я від них може перекинутися на будь-яку поверхню.
"Люди часто ставлять свічки на підвіконня, тому починають горіти штори та фіранки — так виникає масштабна пожежа. Їх обов'язково слід ставити на тверду поверхню або в металеву посудину, навколо якої буде місце. Ніколи не можна залишати свічки без нагляду", — пояснює Христина Перцович.
Рятувальник Віктор Хорошун розповідає, що у кожного вдома має бути два види вогнегасників — вуглекислотний або порошковий. З першого при натисканні вилітає холодне повітря, з другого — хмара порошку, який осідає на вогонь.
Читайте також
- В Івано-Франківську у приміщенні перинатального центру горіло кафе. Рятувальники евакуювали 36 породіль
- Якщо завтра блекаут: все, що потрібно знати жителям та гостям Івано-Франківщини
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!