Нагороду конкурсу "Честь професії" посмертно присвоїли воїну "десятки" з Івано-Франківська, колишньому звукорежисеру Суспільного Сергію Силкіну. Кришталеву стелу вручили родичу загиблого 21 листопада у День Гідності та Свободи під час церемонії нагородження у Києві. Всього нагороди присвоїли 48 медійникам, які загинули у російсько-українській війні з 2014 року. Про це Суспільному повідомила журналістка пресслужби "Національної асоціації медіа" Олеся Імамова.
З її слів, конкурс "Честь професії" асоціація провела 13 рік поспіль.
"Зазвичай ми обираємо найкращі матеріали та нагороджуємо журналістів. Цього року в межах конкурсу вирішили зробити вечір пам'яті загиблих медійників: журналістів, репортерів, операторів, продюсерів — усіх медійників", — каже Олеся Імамова.
У 2022 році на вечорі пам'яті відзначили й полеглого воїна Сергія Силкіна. П'ять років він працював звукорежисером та був "голосом" обласного радіо "Карпати", а згодом — Суспільне Івано-Франківськ. Намір захищати Україну парубок мав з перших днів повномасштабного вторгнення.Через війну він повернувся з-за кордону в Україну та вступив до 10 окремої гірсько-штурмової бригаби. 17 жовтня на Бахмутському напрямку боєць Сергій Силкін прийняв свій останній бій.
Серед 48 загиблих медійників за вісім років російсько-української війни є як цивільні, так і військові, продовжує Олеся Імамова.
"У нас є пресаташе, які загинули в окопах, а є Віра Гирич, яка в Києві померла внаслідок влучання бомби", — розповідає журналістка.
На вечорі пам’яті загиблих медійників кришталевою стелою нагородили також загиблого литовського режисера Мантаса Кведаравічюса. Її отримав Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки пан Вальдемарас Сарапінас. Він передасть відзнаку родичам загиблого режисера.
"Мантас Кведаравічюс загинув у Маріуполі з камерою в руках, знімаючи документальний фільм "Маріуполь-2". Згодом його близька подруга продовжила роботу над стрічкою", — говорить Олеся Імамова.
Фільм "Маріуполь-2" подали на цьогорічний Каннський фестиваль, аби весь світ зміг побачити трагедію Маріуполя і терор російських окупантів.
Читайте також
- В Івано-Франківську відкрили пам'ятну дошку командиру батальйону "Карпатська Січ" Олегу Куцину
- "Азовсталь", татуювання і довга дорога додому. Історія життя і загибелі "азовця" Тараса Лавріва
- "Так хочеться поговорити з ним". Історія вдови військового з Рівненщини, яка проходить реабілітацію на Прикарпатті
- "Кращих героїв я ще не бачив". Історія загиблого прикарпатського бійця Василя Скорецького
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!