У Центрі сучасного мистецтва в Івано-Франківську відкрили виставку графіки "Червона Лінія" київського художника Олексія Ревіки. На ній представили 24 картини, які митець створив під час повномасштабного вторгнення РФ. На них зображені події, пов’язані з російською агресією на території України, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.
Свої роботи автор написав у вигляді плакатів. Створював їх за допомогою кулькової ручки. На одній з картин Олексій Ревіка зобразив доньку.
"Зараз у нас всі сім’ї — в розриві, і тому я дуже сумую. Ця робота називається "Відстань" і вона — про розрив родини", — каже Олексій Ревіка.
За його словами, серія графічних робіт складається з двох частин. Першу художник почав творити наприкінці 2021 року і закінчив 24 лютого 2022. Друга частину картин Олексій Ревіка написав під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Директор Центру сучасного мистецтва Андрій Шнайдер каже, з 24 лютого 2022 року в центрі експонували майже 10 виставок про війну.
"Ми запрошували художників раніше, ще до війни. Але сталося так, що зараз 90% рефлексують з приводу теперішніх подій. І майже всі вони пов’язані тим чи іншим способом з війною", — розповідає Андрій Шнайдер.
Олексій Ревіка народився і виріс у Мелітополі Запорізької області. Зараз в окупації залишаються його батьки. Після перемоги митець мріє експонувати свої роботи на батьківщині.
В Івано-Франківську виставка триватиме до 12 грудня.
Читайте також
- "Вільні. Гідні. Єдині". У Франківську презентували виставку світлин волонтерів, які допомагають армії
- "Я йшов, бо знав, що там — люди, що це треба висвітлювати". Репортаж із фотовиставки "Нескорений Херсон" у Франківську
- У Франківську презентували міжнародну виставку художнього текстилю
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!