У Франківську презентували міжнародну виставку художнього текстилю

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську презентували виставку художнього текстилю "Fibremen 7". У ній взяли участь 30 митців із 17 країн світу, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

Художник Андрій Шнайдер представив одну зі своїх останніх робіт під назвою "Геракл".

"Ця серія — не лише про текстиль. Тут застосоване шиття, але й також — це мультимедійна робота, бо поєднується живопис та рисунок олівцем. А основна частина — це все-таки текстиль", — пояснює Андрій Шнайдер.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Експонує свої роботи на виставці й митець Богдан Губаль. Каже, його твори тут — це об’ємно-просторовий текстиль, який показує щось нове у творчості.

"Робота може бути центром будь-якого середовища чи інтер'єру. Вона досить концептуальна і компонується зі стрічками. Також я поєднав клейку тканину з аплікацією різних тканин", — розповідає Богдан Губаль.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відвідувачка виставки Вікторія Романюк каже, прийшла сюди, щоб побачити, які техніки митці з різних куточків світу використовують у своїх роботах з текстилю.

"Деякі з іноземних робіт я не до кінця розумію. Мабуть, через інший менталітет. Мені, звичайно, ближчі наші українські митці — наприклад, Андрій Шнайдер з його "Гераклом". Також "Гімн" за технікою дуже сподобався", — говорить Вікторія Романюк.

Робота "Гімн". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Експоновані роботи виконані з використанням різних текстильних матеріалів, технік та технологій. За словами організаторки виставки Людмили Єгорової, виставка унікальна тим, що в ній беруть участь тільки чоловіки, адже історично текстиль пов’язували переважно із жінками.

"Техніка різна — вишивка, гобелен, повсть, батик і тривимірні роботи. Обмежень якихось немає, бо навіть чоловіки роблять мереживо", — пояснює Людмила Єгорова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За її словами, експозиція також особлива тим, що деякі митці на прохання організаторки створили й представили роботи на підтримку України. Японський митець Танака – один із тих, хто відгукнувся на цей заклик.

"Він зрозумів, що я писала в листі-зверненні. На його роботі можна побачити стільці й сходи, тобто сховище, де люди переховуються під час обстрілів", — каже організаторка виставки Людмила Єгорова.

Робота японського митця Танаки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Триватиме виставка в Івано-Франківському краєзнавчому музеї до 22 листопада.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!