"Я йшов, бо знав, що там — люди, що це треба висвітлювати". Репортаж із фотовиставки "Нескорений Херсон" у Франківську

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську, в центрі для переселенців "Я — Херсон", відкрили документальну фотовиставку "Нескорений Херсон". На світлинах херсонського фотографа Олександра Корнякова — історія спротиву жителів міста російським окупантам. Представлені фото публікували всеукраїнські та світові ЗМІ, передає кореспондентка Суспільного з місця події.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів автора фотографій Олександра Корнякова, усі світлини він робив у Херсоні під час окупації, з березня до середини липня 2022 року.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Щодня зранку виходив. Мабуть, не було такого дня, щоб не було страшно. Але я йшов, бо знав, що там — люди, що це треба висвітлювати. Я знімав дуже поганою технікою. Нову не використовував, бо не знав, що з нею чи зі мною може статися. Тому з мітингів — приблизно 400 фотографій", — розповідає Олександр Корняков.

Автор світлин Олександр Корняков. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відвідати виставку прийшов 8-річний херсонець Олександр Новохатський. Він упізнавав на фото знайомі місця — крамницю, біля якої хлопчик співав Гімн України. Олександр пригадує, що після приходу російських окупантів багато з цих місць були розтрощені або спалені.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Хлопчик прийшов на виставку разом з мамою Ольгою. Жінка розповідає, що в березні з родиною ходила на мітинги в Херсоні. Нині вона прийшла переглянути світлини та пригадати, як усе було.

Відвідувачка виставки, херсонка Ольга Новохатська. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ти бачиш рідні стіни, місця, які знаєш з дитинства. Сумно на це все дивитися, дуже хочеться додому. Багато гарних спогадів, згадується тільки хороше. Скільки б ми не нарікали на свій куточок, коли там жили, зараз кожну дрібничку, кожну місцину відчуваєш, як таку рідну-рідну", — ділиться Ольга Новохатська.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Нескорений Херсон" — розвінчання стереотипів про дружні настрої херсонців щодо Росії, розповідає співорганізатор виставки Володимир Клюцевський.

Співорганізатор виставки "Нескорений Херсон" Володимир Клюцевський. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Виставка демонструє незламний дух херсонців, бо подейкують, що південь України — це здебільшого проросійські території, російськоорієнтовані. Насправді за останні вісім років настрої херсонців кардинально змінилися. Вони орієнтовані на європейські цінності", — розповів Володимир Клюцевський.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Всі фотографії — в сімох примірниках. Наступні два тижні їх експонуватимуть у різних містах України.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!