Як соліст Національної опери України організував порятунок архітектурної пам'ятки кінця ХІХ ст. у Коломиї

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Історичну будівлю польського гімнастичного товариства "Сокіл" у Коломиї, що на Івано-Франківщині, перетворили на малу філармонію. Ледь не щотижня на її сцені виступають провідні метри класичної музики, а також зірки національного та світового рівня, розповідає Суспільному соліст Національної опери України та волонтер Микола Губчук.

За його словами, у малій філармонії вже виступили диригент з Відня та піаністка з Японії. Окрім цього, на сцені також грали українські музиканти.

"Частину грошей за квитки, звісно, передаємо на нагальні потреби ЗСУ. Решту — залишаємо, бо нам потрібно", — пояснює Микола Губчук.

Соліст Національної опери України та волонтер Микола Губчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Дохід від концертів насамперед спрямований на відновлення приміщення польського гімнастичного товариства "Сокіл", яке збудували у 1895 році. У ньому й облаштували Коломийську малу філармонію.

"Якось ми з дружиною зайшли в гості до видатного коломиянина — композитора, піаніста та професора Олександра Козаренка. Він поділився зі мною ідеєю створення філармонії або органного залу в "Соколі". Я кажу, що шикарна ідея, але треба немало грошей", — пригадує митець.

Поштівка із зображенням будівлі "Сокіл", рік невідомий. Фото: Facebook/Коломийська мала філармонія

Спільно з творчою інтеліґенцією, місцевою владою та небайдужими людьми Микола Губчук у квітні 2022 року почав наводити лад у будівлі.

У одному з приміщень зімпровізували гримерну кімнату. Свого часу в Коломийську малу філармонію приїздили два повноцінні оркестри й людям потрібно було місце для переодягання, каже Губчук.

"Все, що має не дуже гарний вигляд, ми накрили чорною тканиною. Поставили лавки та дзеркало. Відро принесли не просто так — на жаль, у гримерній тече вода", — розповідає волонтер Микола Губчук.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На сцені поставили фортепіано, що передала місцева музична школа № 1. Микола Губчук каже, у планах — створити авансцену, оскільки наявна рампа добре фокусує звук для оркестру, але не підходить для сольних виступів.

Окрім цього, у малій філармонії планують облаштувати гардероб та буфет, а також запровадити мистецькі студії для дітей. Для цього підготували окреме приміщення.

"Ми хочемо, щоб лунали дитячі голоси. Щоб діти розвивалися у правильному напрямі — наприклад, класичному балеті, музичній, вокальній або акторській студіях", — говорить Губчук.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За п’ять місяців до філармонії провели водопостачання та електроенергію. Наступний крок — опалення та перекривання даху.

До відновлення історичної будівлі долучилися працівники міськради. Зараз готують загальний кошторис для відбудови приміщення і вже з наступного тижня продовжать ремонтні роботи, каже керівниця управління культури та туризму Коломийської міської ради Мар'яна Кодіна.

"У нас є постійні партнери, які допомагають. Хтось — фінансово, хтось годує та селить артистів, а хтось оплачує транспорт. Говорять, що прийдуть пошпаклювати стіни, прибрати, вивезти сміття, допомогти з туалетом", — розповідає Кодіна.

Керівниця управління культури та туризму Коломийської міської ради Мар'яна Кодіна. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Вистави, концерти та експозиції у малій філармонії заплановані на увесь вересень. Найближча подія відбудеться 25 вересня. Це — вистава, присвячена 150-річчю від дня народження української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!