Перейти до основного змісту

"Можуть стати доказом екозлочинів". Фахівці Дністровського БУВРу досліджують воду зі сходу й півдня України

. Фото: Unsplash

Фахівці лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського басейнового управління водних ресурсів у воєнний час досліджують проби води, відібрані у східних і південних регіонах України. Вони можуть стати доказами екологічних злочинів. Про це Суспільному повідомив начальник управління Роман Михайлюк.

З його слів, кількість проб, які досліджували у лабораторії щомісячно, зросла з 219 до 353. З травня до установи надходять зразки із Харківської, Кіровоградської, Черкаської, Дніпропетровської та Донецької областей.

"За результатами моніторингу, в басейні Дону у річці Казенний Торець, що у Слов'янську, вміст дихлорметану перевищує норму в 1,8 раза. Рівень ртуті в ріці Сухий Торець більший від допустимого у вісім разів. У басейні Сіверського Дінця, в районі питних водозаборів, виявили нафтопродукти. Ймовірно, що це – наслідки бойових дій уздовж русла цієї річки", — розповідає Роман Михайлюк.

Керівник Дністровського БУВРу каже, результати досліджень ретельно документуються. З часом їх, як доказову базу екологічних злочинів, можна буде надати міжнародним судам.

Право формувати таку базу, за словами Романа Михайлюка, дає акредитація лабораторії моніторингу вод Західного регіону, проведена у 2021 році Національним агентством з акредитації України за міжнародними стандартами ISO.

Інформація, яка стосується моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України, подається на сайті Держводагентства. Щоправда, у воєнний час вона не доступна для загалу, говорить Роман Михайлюк. Ознайомитися із результатами досліджень можна після подання публічного запиту.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції