З Івано-Франківська відправлять картини 12 митців з Прикарпаття на виставку до Нью-Йорка

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

22 серпня у Музеї мистецтв Прикарпаття 12 художників представили свої роботи на виставці "Україна: від війни до миру". Триватиме вона один день — увечері картини планують відправити на виставку до Нью-Йорка. Всі картини написані впродовж останніх трьох тижнів.

Про це Суспільному розповів один з організаторів виставки, радник голови благодійного фонду "Український реконструкційний фонд" Віктор Лещинський.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Він розповів: "Тематика "жорсткого" відбору була за фондом. І фонд кожну картину відбирав, спілкувався з художником. Деякі роботи залишилися такими, якими були в ідеях художників. А деякі автори допрацьовували".

Валерій Дувірак представив на виставці три свої роботи. На них зобразив двір в Маріуполі, козака та Олексу Довбуша.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Наш національний герой — Олекса Довбуш. Ця тематика — моя давно, тому що мій рід походить із села Космач. Тому все, що пов’язане з етносом гуцулів, я тут зобразив", — каже Валерій Дувірак.

Серед 12 митців, які працювали над виставкою — художниця Ольга Деренько. На полотні вона зобразила те, як ракети летять на драмтеатр у Маріуполі.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Мисткиня каже: "Я вважаю, у нас є місія розповісти про те, що відбувається в Україні. За допомогою мистецтва ми можемо розказати про ту ситуацію, яка зараз відбувається в Україні, і передати свої відчуття, емоції".

За кордоном полотна можна буде придбати. Вторговані гроші благодійний фонд скерує на допомогу людям, які постраждали від військових дій, чи на відбудову пошкодженої інфраструктури.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!