У Солотвинській громаді, що на Івано-Франківщині, шість родин внутрішньо переміщених людей поселили у прихистку сімейного типу. Кімнати для проживання облаштували у приміщеннях старої школи села Раковець, які кілька років не використовувалися за призначенням, повідомила Суспільному староста села Світлана Зваричевська.
Зі слів жінки, упорядковувати прихисток навесні допомагали місцеві жителі.
"Люди приносили з дому штори, ліжка, матраци, шафи, інші меблі. Підготували швиденько дрова.Наш місцевий пічник перевірив, чи придатні для опалення грубки. Дівчата принесли посуд і подбали про те, щоб у перші дні людям було що їсти", — розповіла Світлана Зваричевська.
Представники місцевої влади, волонтерських і громадських організацій посприяли, щоб у прихистку були санвузли, пральна машина, газові плити, холодильники. Тепер тут, говорить одна із мешканок прихистку Аліна Ігнатенко, є всі комфортні умови.
"Ми з дочкою — переселенки з Донецької області, з Авдіївки. Евакуювалися у березні, приїхали сюди, ще й песика із собою взяли. Поблизу нашого будинку впали ракети. Ми зібрали документи, якісь речі й поїхали. Їхали, самі не знали куди. Доїхали до Львова. Там були волонтери і нам порадили звернутися до цього прихистку. Нам тут добре", — каже Аліна Ігнатенко.
На думку переселенки, мешкати родинами у прихистку сімейного типу зручніше, ніж у місцях масового проживання. Бо тут є власний простір і можливості поводити себе вільно у побуті й спілкуванні.
У Солотвинській громаді за потреби планують розмістити у прихистку до пів сотні людей з інших регіонів. Для цього ремонтують ще три кімнати. А щоб люди тут перезимували у теплі, вже тепер шукають різні варіанти опалення.
"Хочемо закупити плазмові обігрівачі. Вони мають невелику потужність, але зможуть обігріти кімнати. Можливо, поставимо інфрачервоні лампи", — розповідає голова Солотвинської громади Манолій Піцуряк.
Прихистки сімейного типу для переселенців підготували не тільки у Солотвинській, а й у Ворохтянській, Коломийській, Білоберізькій та Косівській громадах. Допомогли їм це зробити міжнародні фонди, повідомляють в Агенції розвитку громад Прикарпаття. Завдяки їхньому фінансуванню придбали сантехнічне обладнання.
Читайте також
- На Івано-Франківщині волонтери облаштовують відділення для переселенців і паліативних хворих
- У Лисецькій лікарні на Франківщині лікарі-волонтери оперують переселенців з осколковими пораненнями
- У медзаклади Лисецької громади на Франківщині приїхали дев'ятеро лікарів-волонтерів з Чехії. Що про це відомо
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!