Перейти до основного змісту

У Богородчанській громаді на Прикарпатті в 14 із 26 закладів освіти укриття облаштовані добре. Яка ситуація в області

. Фото ілюстративне: Суспільне Івано-Франківськ

У Богородчанській громаді, що на Івано-Франківщині, із 16 закладів загальної середньої освіти та 10 дошкільної очне навчання можна розпочати у 10 ліцеях та 4 садочках — там укриття облаштовані добре.

Про це Суспільному розповіла начальниця відділу освіти, молоді та спорту Богородчанської селищної ради Святослава Пташник.

З її слів, деякі з цих закладів відвідуватимуть всі учні. Інші — частково або за змішаною формою: частина учнів навчатиметься дистанційно, частина — в закладі. Скільки грошей потрібно на облаштування укритті у ліцеях та садках Святослава Пташник сказати не може.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У більшості закладів освіти підвали або пустували, або слугували складами, де зберігали все непотрібне. І вичистити їх, вивезти звідти весь непотріб — це ще порівняно легко зробити, але якщо ми говоримо про заміну вікон, електропроводок, систем вентиляції, то це вже важчі роботи, які потребують значних затрат", — пояснює Святослава Пташник.

В укритті одного з ліцеїв громади можуть сховатися 200 людей. Зі слів директорки навчального закладу Ірини Коцюбинської, тут планують облаштувати ще один вхід, провести освітлення та зробити косметичний ремонт.

"Треба поставити резервуари з водою, медикаменти, харчі. Потрібні також біотуалети, лавочки чи крісла", — розповідає Ірина Коцюбинська.

Ірина Коцюбинська розповідає, що в укритті планують облаштувати ще один вхід, провести освітлення та зробити косметичний ремонт. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Прикарпатті зараз працює понад 60 комісій, які перевіряють навчальні заклади на дотримання вимог безпеки. Станом на 14 липня вони провели орієнтовно 900 перевірок, розповів заступник директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської обласної військової адміністрації Андрій Сташків.

За його словами, із 1 200 навчальних закладів області, які повинні обстежити комісії, укриття облаштовані тільки у 220.

"60 укриттів — це ті, що були в закладах освіти до війни. Зараз їх лагодять. Крім того, облаштували ще 160 найпростіших укриттів. І ми плануємо, що майже всі школи матимуть такі сховища", — пояснює Андрій Сташків.

Він говорить, що основні вимоги до укриттів визначили фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій: просторе приміщення, де діти зможуть і стояти, і сидіти, матимуть доступ до питної води та можливість поїсти.

Андрій Сташків каже, що в деяких закладах освіти пропонують облаштувати найпростіші укриття. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Андрій Сташків також зазначив, якщо в закладах освіти не облаштовані спеціальні захисні приміщення, то в них пропонують облаштувати найпростіші укриття. Вони можуть розташовуватися у підвалі, цокольному приміщенні або на першому поверсі. Всі отвори в них при цьому повинні бути закриті мішками з піском. Також заклади можуть використовувати захисні споруди в сусідніх приміщеннях на відстані не більше 100 м від освітнього закладу.

Що відомо

  • 24 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін рекомендує школам почати навчання з 1 вересня в очному режимі. На прифронтових та окупованих територіях навчання продовжиться онлайн-форматі.
  • Верховна рада на час воєнного стану зупинила дію низки положень законів щодо загальної середньої освіти. Зокрема, під час дії воєнного стану може бути змінена тривалість навчального року, дати його початку й закінчення. Таким чином навчальний рік не обов’язково починатиметься 1 вересня і триватиме 175 днів.
  • 13 липня Денис Шмигаль заявив: у Кабміні очікують, що місцева влада має до 1 вересня завершити підготовку шкіл для забезпечення очного навчання, зокрема обладнати сховища.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції