Запорізький завод кольорових металів частково релокувавсяРелокація — переміщення бізнесу на інше місце, переїзд всередині країни чи за кордон. Крім того, термін "релокація" застосовують до переїзду співробітників і переміщення виробництва. в Івано-Франківську область. Підводити комунікації та розміщувати свої потужності на Прикарпатті підприємство почало у травні. Про це Суспільному розповів фінансовий директор заводу Євген Бойко.
У серпні планують запустити першу чергу виробництва. Половина людей, які тут працюють, приїхали із Запоріжжя. Решта – це прикарпатці та переселенці, які колись працювали на "Азовсталі" чи інших підприємствах, де зараз ідуть бойові дії.
"Перша черга виробництва передбачає випуск 100 тонн продукції. Друга черга буде у нас вже у вересні – 225 тонн", — каже Євген Бойко.
У першій черзі запрацює обладнання, яке перевезли із Запоріжжя, а також нове, недавно доставлене з-за кордону, розповідає заступник начальника управління експлуатації Олександр Ісаєв.
Він каже: "Це обладнання треба буде запускати з допомогою іноземних налагоджувальників, але, я думаю, ми будемо виконувати ці роботи дистанційно, бо через війну та введення воєнного стану іноземні налагоджувальники відмовляються їхати в Україну. Будемо якось викручуватися".
Завод спеціалізується на виготовленні електричного мідного кабелю, що розрахований на потужність струму до 1 кВ. Їх можуть виробляти 10 тис. видів.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії Запорізький завод кольорових металів не припиняв виробництво попри небезпеку та фінансову нестабільність, каже Євген Бойко. Наразі клієнти заводу від 24 лютого до сьогодні сплатили 50% протермінованої заборгованості.
"Ми до жодного не застосовували штрафні санкції. І по-партнерськи намагалися виходити з цієї ситуації. В нас було багато клієнтів у Києві, в Маріуполі, в Харкові, в Донецькій і Луганській областях. Є клієнти, які втратили свої склади", — говорить фінансовий директор заводу Євген Бойко.
Запорізький завод є лідером з експорту електричного кабелю в Україні з 2019 року. Найбільший обсяг продукції продають в Австрію, Німеччину та Словенію, каже Євген Бойко. На Івано-Франківщині планують розвивати виробництво саме на експорт.
З його слів, із січня 2023 року завод планує виробляти у місяць 550 тонн продукції. Вже розпочали приймати замовлення з Європи. Майже 70% цього обсягу законтрактовано.
Читайте також
- Як в Івано-Франківську працює підприємство з виготовлення косметики, що переїхало з Бучі
- "Головне, що ми вивезли, — це руки". Історія переселенця з Краматорська, який евакуював своє підприємство на Франківщину
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!