З початку повномасштабної війни франківські музиканти почали шити військову амуніцію. Плитоноски, сумки для автоматів, тактичні пояси та ноші створюють на виробництві, яке назвали "Кравбат". Співпрацюють дівчата й хлопці напряму з військовими.
Як музиканти вирішили допомагати армії та хто до них доєднався, читайте у репортажі Суспільного.
До початку повномасштабної війни Богдан Дорундяк працював на двох роботах: звукорежисером та консультантом в музичному магазині. У вільний час, розповідає чоловік, шив аксесуари зі шкіри. У березні він звільнився з однієї роботи, а другий роботодавець призупинив діяльність. Тож Богдан Дорундяк об’єднався з друзями та створив "Кравбат" — кравецький батальйон, на якому зараз працюють дев’ятеро людей.
"Тут — дуже багато операцій. На одну плитоноску потрібно приблизно 100 деталей. Кожну деталь треба зшити. Якщо порахувати всі операції – то їх може бути кілька сотень", — розповідає Богдан Дорундяк.
Яна до війни шила речі зі шкіри. Дівчина розповідає, що мала власну промислову швейну машинку. Зараз вона працює в "Кравбаті". Яна зшиває деталі виробів. За день може виготовити дві плитоноски.
"У нас було замовлення на 40 плитоносок. І ти маєш прошити 80 однакових деталей. Це — дуже важко. Бо ти сидиш і три дні підряд робиш одну й ту саму роботу. От це для мене найскладніше", — розповідає Яна.
Данило Грицак розповів, що до "Кравбату" прийшов разом з братом. Хлопець навчається в Івано-Франківському медичному університеті. До повномасштабної війни Данило також писав музику з друзями. Зараз хлопець освоює кравецьку справу.
"Моя діяльність – це кроїння, креслення, вирізання дрібних деталей. За можливості можу сісти за машинку, коли немає когось із постійних швей. Можу щось простеньке прошити", — каже Данило Грицак.
Організатор "Кравбату" Богдан Дорундяк каже, наразі є проблеми з матеріалами. Окрім того, на виробництві зараз багато роботи виконується ручним способом. Через це потрібно більше часу на пошиття амуніції.
Читайте також
- В Івано-Франківську почали шити бронежилети
- Як у прикарпатському селі організували виробництво тисяч аптечок для ЗСУ
- "Не волонтерити — неможливо". Хто такі коломийські "бджовеліни" і як вони допомагають Україні
- На Прикарпатті підприємство з виробництва чаю та перероблення трави виготовляє матраци на потреби армії
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!