До Івано-Франківська з Краматорська місяць тому переїхав проєкт молодіжної платформи "ВІЛЬна ХАта" — "Нормальна столярка". Наразі у майстерні виготовляють меблі, які безкоштовно віддаватимуть вимушеним переселенцям.
Про роботу культурного простору читайте у репортажі Суспільного.
Працівник майстерні "Нормальна столярка" Євген Бойко каже, перші меблі, які виготовлять в Івано-Франківську, віддадуть вимушеному переселенцю з Краматорська.
"Ми будемо виготовляти кухню, стіл, табуретки, буде вішалка, стелаж. У нас тут дуже багато друзів в Івано-Франківську, які зможуть нам надати різні контакти організацій і розказати про сім’ї, які найбільше цього потребують", — розповідає Євген Бойко.
З його слів, у рідному місті працівники цієї майстерні допомагали діям-сиротам, організовували майстер-класи, а також виготовляли та реставрували меблі на замовлення. Від прибутку 30% віддавали на підтримку ще одного проєкту "ВІЛЬної ХАти" — "Добрий сусід".
"Добрий сусід" – це ініціатива, спрямована на допомогу сім’ям ремонтними роботами. Також ми хотіли допомагати дітям-сиротам, які вже мають якесь своє житло, щоб вони приходили до нас у майстерню і своїми руками безоплатно робили для себе необхідні меблі", — говорить Євген Бойко.
Молодіжну платформу "ВІЛЬна ХАта" у Краматорську волонтери створили вісім років тому. У команді працюють десятеро людей. Окрім "Нормальної столярки" та "Доброго сусіда", до повномасштабної війни розвивали проєкти, пов’язані з театральним мистецтвом, музикою, організовували заходи для молоді, розповідає голова платформи Микола Дорохов.
"Простір "ВІЛЬної ХАти" був осередком творчості, свободи у нашому місті. Там постійно збиралася молодь, яка хотіла щось робити, ділитися своїми ідеями. "ВІЛЬна ХАта" – це був, мабуть, перший простір у Донецькій та Луганській областях такого плану. І час показав, що це — реально важлива штука, бо наш досвід перейняло багато ініціатив у регіоні й в Україні", — розповідає Микола Дорохов.
Разом з учасниками проєкту "Нормальна столярка" обрали для переїзду Івано-Франківськ, адже це місто подобається та видається схожим до рідного Краматорська.
"У нас була програма від ООН. Спочатку делегація з Краматорська приїжджала переймати досвід у франківців, потім франківці у Краматорськ їздили. Цікавий досвід був і якраз тоді почали порівнювати", — каже Микола Дорохов.
Майстерня в Івано-Франківську працюватиме щонайменше до кінця літа, щоб допомогти тим, хто через війну покинув свої домівки.
Читайте також
- Автомобілі, вантажівки та екскаватори. Як франківські волонтери допомагають бійцям на фронті
- "Це — вклад у нашу перемогу". 11-річна франківка в'яже іграшки та частину отриманих з продажу грошей віддає для ЗСУ
- В Івано-Франківську майстриня виготовляє окопні свічки для бійців
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!