Волонтери Олена Соловій та Олег Хемич із Калуша, що на Івано-Франківщині, з перших днів повномасштабної війни з РФ почали допомагати переселенцям, а згодом — калушанам, які воюють на фронті. Зараз вони шукають і закуповують для бійців автівки, амуніцію та інші необхідні речі.
Свою історію волонтерства Олена та Олег розповіли Суспільному.
Квартира для калушан з порушенням зору
Ще до повномасштабної війни Олена Соловій та Олег Хемич організували збір грошей, щоб купити квартиру для сім’ї калушан з порушенням зору. За три тижні потрібну суму вдалося зібрати, і на День святого Миколая сім’я отримала житло.
Після цього, розповідає Олена, вона почала повертатися до звичного життя, займатися своїм бізнесом, проте, каже, це не приносило їй задоволення.
"Збір на житло незрячим дав поштовх, розуміння. Я відчула, що я — на своєму місці", — ділиться волонтерка.
На початку війни Олена з Олегом знову зайнялися волонтерством, організовували перевезення за межі України переселенців зі сходу країни. Волонтерка складала списки водіїв, які могли довезти людей до кордону.
"Ми зв'язалися з міським координаційним центром. Його працівники створили нам список за декілька днів. Вони мали інформацію, хто, де, чим займається, і одразу до мене скеровували", — розповідає Олена Соловій
Автомобілі для військових
Згодом волонтери почали закуповувати автомобілі для військових. Першу автівку, пригадує Олег Хемич, придбали на прохання знайомого.
У купівлі їм допомагають друзі, які налагодили логістику за межами України. За словами Олега, на передову їм уже вдалося передати орієнтовно 15 автомобілів.
"Переважно це — пікапи. Хтось хоче з кунгомРізновид кузова-фургона, хтось — без, хтось хоче якийсь мінівен. Це залежить від завдання, яке хлопці виконують. Останнім часом є багато запитів на Volkswagen Т4", — розповідає Олег Хемич.
Волонтер каже, що буває складно спілкуватися з військовою частиною, бійці якої отримують авто.
"Ми організовуємо всю роботу — від пошуку автомобілів до купівлі. Також доставляємо авто до польського кордону і перетинаємо його. Це займає три-чотири дні. А документ від військової частини ми можемо отримувати тиждень", — каже Олег Хемич.
Деякі речі, необхідні для військових, волонтери знаходили разом з благодійними фондами. До прикладу, приціл для загону спецпризначенців, у якому служить один із жителів Калуша, вдалося отримати від фонду Сергія Притули.
"Коли ти сама спілкуєшся з бійцями, то не можеш не допомагати"
Олена Соловій каже: щоб краще розуміти потреби військових, потрібно спілкуватися з ними безпосередньо.
"Мама, дружина не завжди знають частини, бригади, де служать чоловік, син, товариш, брат. А військовим потрібно чітко сказати — хто, куди. Дуже багато часу займали переписки з родичами. Коли мені пишуть: "Допоможіть, бо там — син, кум, брат, сват", я одразу: "Номер телефону військових", — розповідає Олена Соловій.
Саме спілкування з бійцями, каже дівчина, надихає її займатися волонтерством.
"Коли ти сама спілкуєшся з бійцями, знаєш усе із середини, ти не можеш не допомагати. Ти не можеш просто сказати: "У мене сьогодні вихідний". Просто не можеш і все", — говорить волонтерка.
Щоб допомогти волонтерам, можете надіслати гроші за реквізитами:
- PayPal: Olena.tatarkina@gmail.com;
- Приватбанк: 5168752013497444;
- Моно: 5375411505157094.
Читайте також
- "Ставлюся до них, як до дітей": історія порятунку луганчанина та його папуг
- Переїхав у Франківськ та продовжив навчати дітей. Історія педагога-переселенця з Чернігова
- Переїхала до Івано-Франківська та організувала курси. Історія акторки з Києва Іванни Охременко
- "Могилки одразу за лавочками, а поруч готують їжу": маріуполець розповів про життя і смерть в окупованому місті
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини, і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!