В Івано-Франківську запрацювали бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства

. фото: Укрінформ

В Івано-Франківську запрацювали дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Про це в етері Українського радіо Карпати повідомили директорка міського центру соціальних служб Леся Дикун та психологиня бригади Лілія Борисова.

Бригади виїжджають до сімей, які страждають від насильства, і надають їм соціально-психологічну допомогу. До складу входять водій, психолог та соціальний працівник. Зі слів Лілії Борисової, мобільні бригади запрацювали завдяки фінансовій підтримці Фонду народонаселення ООН, основна мета якого — попередження насилля за гендерною ознакою, а також за посередництва благодійного фонду "Батерфляй".

"Через війну поліція й соцслужби перевантажені. Тому виникає нагальна потреба у додатковій допомозі, і наші мобільні бригади сприяють цьому. Вони стають рукою допомоги для основних служб", — каже Лілія Борисова.

За словами Лесі Дикун, проєкт запрацював після того, як Івано-Франківський міський центр соціальних служб уклав меморандум про співпрацю з благодійним фондом "Батерфляй", який і передбачив створення таких бригад.

"Бригади виїжджають на місце, де відбувається домашнє насильство. Ми маємо домовленості зі спеціалізованою поліцейською групою "Поліна", яка надає нам інформацію про підтверджені випадки сімейного насильства. Наші спеціалісти їдуть у сім’ї вже після того, як у них побували поліцейські, щоб мати безпечний доступ до родини. Дуже важливо, що у складі наших бригад є психологи. Вони можуть надавати психологічну допомогу усім членам сім’ї й запобігати наступним випадкам насильства. Якщо у родинах є неповнолітні, то з нами обов’язково їде служба у справах дітей", — каже Леся Дикун.

З її слів, спочатку бригада обов’язково відвідує місце проживання сім’ї. А після цього консультування вже може відбуватися у телефонному режимі або в соціальній службі.

Як каже психологиня Лілія Борисова, усім сім’ям, де є насильство, потрібна допомога. Однак не всі готові йти на співпрацю і не всі розуміють, чим психолог може допомогти і як з ним працювати. Під час виїзду спеціалісти залишають свої контакти й запрошують до співпраці. Телефони працюють цілодобово.

"Ми завжди готові підтримати. На жаль, у нас досі вважається "нормальним" гендерне приниження жінки. Воно потрохи зменшується, але є. Мовляв, я – газда. Цьому часто сприяють сімейні традиції, культурні традиції. Усім відоме прислів’я: "Люблю, як душу, трясу, як грушу". Буквально минулого тижня ми були на виклику в сім’ї. І від батька потерпілої я почула фразу: "Жінка не бита, як коса неклепана". Тобто, якщо в голові є така установка, це про багато чого говорить", — наводить приклад Лілія Борисова.

Психологиня каже, що під час виїзду бригади вона намагається донести, що не потрібно терпіти, навіть якщо це не фізичне, а психологічне чи економічне насилля.

"Терпіти не можна. Ми готові консультувати, радити. Але людина сама повинна захотіти вийти із ролі жертви, а не пасивно очікувати допомоги. Тільки тоді ми зможемо допомогти й у соціальних, і в юридичних, і у психологічних питаннях", — розповідає Лілія Борисова.

Виїзд мобільної бригади – це перший крок допомоги, каже Леся Дикун. Надалі такі сім’ї отримають соціальний супровід і комплексну допомогу від спеціалістів міського центру соціальних служб. Щоб отримати підтримку мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, можна зателефонувати за цілодобовими мобільними номерами: 067 887 33 27 або 066 689 60 59.

Що відомо

За чотири місяці 2022 року франківські поліцейські отримали приблизно 400 повідомлень про домашнє насильство. Це — на 256 менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!