У науковому містечку "Нова енергія», що в Івано-Франківську, для людей, які вимушено переїхали з інших регіонів України, науковці проводять безкоштовні екскурсії. Про це в етері Українського радіо Карпати повідомив проректор університету нафти і газу Максим Карпаш.
Екскурсії для переселенців відбуваються щодня о 15:00. Зазвичай ознайомитися з роботою містечка приходять сім’ї.
"Це — цікаво і дітям, і дорослим. Розповідаємо про науку, про інновації. Ми внесли у програму Тесла-шоу. Це, по суті, театральна вистава тривалістю 40 хв. Говоримо про котушку Тесли, інші електричні ефекти і явища. Усе це — в інтерактивній формі, до всього можна доторкнутися, що дуже цікаво дітям", — розповідає Максим Карпаш.
З його слів, екскурсії запровадили для того, щоб діти могли налаштуватися на позитивні емоції, думки, враження, а також і розвивалися.
"Через дистанційне навчання школа зараз не додає соціальну складову. Вона фактично відсутня, немає фізичного контакту з однолітками. А ці зустрічі в містечку "Нова енергія" дають змогу соціалізуватися. Приємно побачити посмішки дітей-переселенців. Мені здається, що посмішка навіть однієї дитини в такій критичній ситуації вартує всіх наших зусиль", — каже проректор університету нафти і газу.
Також науковці вишу надають психологічну підтримку переселенцям — проводять тренінги, реабілітацію.
За словами Максима Карпаша, у гуртожитках та спорткомплексі університету проживають майже чотири сотні людей з інших областей України. Серед них є працівники та студенти, які втекли із зони бойових дій.
Читайте також
- Іванофранківці разом з переселенцями пекли паски для воїнів та своїх сімей
- У модельній школі Івано-Франківська волонтери безкоштовно навчають дітей-переселенців
- Дідусь із малятком. Історія порятунку родини Платових
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!