У Івано-Франківську вимушених переселенців безкоштовно навчали писанкарства. Ініціювали майстер-клас члени громадської організація "Д.О.М.48.24". Про те, як люди з інших регіонів училися розписувати писанки — читайте у репортажі Суспільного.
На початку заняття майстриня Ольга Сухоребська ознайомлює відвідувачів із писанковими орнаментами, які притаманні різним регіонам України.
Опісля переходить до теорії з розпису, далі — до практики. Малюнок, який обрали, на яйці наводять олівцем, потім — гарячим воском.
Дарина Костенко переїхала в Івано-Франківськ із Харкова. Дівчина розмальовує писанку вперше. На ній хоче створити синьо-жовтий орнамент.
"Для першого разу – непогано, щось буде. Це — дуже відволікає, можна зосередитися, працювати руками. Такий собі релакс, терапія", — каже Дарина Костенко.
Киянка Уляна Карпенко розповідає, що підібрала орнамент, який притаманний Львівщині. Писанку дівчина планує освятити у великодньому кошику.
"Я не знаю, що означає візерунок, але вирішила, що зможу це створити, бо він не такий уже й важкий, а ще я люблю геометричні узори. Я щороку малюю писанки, але оскільки я переїхала, у мене не було матеріалів і можливості. Тому, коли дізналася, що проводять майстер-клас з писанкарства, то дуже зраділа й одразу записалася", — розповідає Уляна Карпенко.
Яйце з нанесеним орнаментом занурюють у фарбу та знімають віск. Приблизно за годину перші писанки готові. Майстриня Ольга Сухоребська каже, такий майстер-клас є своєрідною арттерапією, а також можливістю обрати собі нове хобі.
"Діти більше досліджують, а дорослі, я бачу, малюють професійніше, бо вони мають більш поставлену руку, вони можуть цього навчитися. Я думаю, що за один раз можна навчитися і зрозуміти, чи це твоє, чи не твоє", — говорить Ольга Сухоребська.
Вона розповідає людям, які є писачки, як ними малювати, як лягає віск.
"Але, щоб зрозуміти, потрібно спробувати самому, бо коли розписуєш, не завжди розумієш, як можна під воском залишити той колір, який хочеш. Коли зітреш віск, уже по ньому не намалюєш удруге, бо віск усе одно залишає легеньку плівку", — пояснює Майстриня.
Писанкового розпису навчали у просторі "Вдома". За словами співорганізаторки заходу, голови громадської організації "Д.О.М.48.24" Наталії Вишневецької, таке саме заняття планують провести й 20 квітня.
"Зазвичай радять мати якісь активності в житті, які тобі допомагають зрозуміти, що все добре, що ти можеш хоч щось контролювати. Мені здається, що такі майстер-класи, які повертають нас до звичайного життя, до традиції, які навіть — не нашого покоління, а тисячолітні, допомагають людям "заземлитися" і повернутися у трішки спокійніший стан", — розповіла Наталія Вишневецька.
Читайте також
- У Франківську організували стилізовану фотосесію, щоб зібрати гроші на тепловізор
- Збирали гроші для ЗСУ. У середмісті Франківська зіграв академічний симфонічний оркестр
- В Івано-Франківську волонтери організували школу-табір для дітей-переселенців
- Війна застала вдруге. Історія переселенців з прифронтової Мар'їнки, які оселилися на Прикарпатті
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!