В Івано-Франківську убезпечують пам’ятник Іванові Франку від можливих руйнувань

. Фото: Суспільне Карпати

В Івано-Франківську містяни почали убезпечувати скульптурні споруди від можливих руйнувань. 19 березня приблизно 20 людей обкладали мішками з піском пам’ятник Іванові Франку.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор комунального підприємства "Простір інноваційних креацій "Палац" Володимир Гайдар.

Фото: Суспільне Карпати

"Насамперед ми планували зробити це з пам’ятниками, на які вже немає ані документації, ані моделей, за якими можна буде їх відновити. Це — монументи Франку і Міцкевичу, які є символами Івано-Франківська. Думали ще про пам’ятник Шептицькому", — каже Володимир Гайдар.

З його слів, пам’ятники захищають від уламків снарядів.

"Якщо буде пряме потрапляння, то ми розуміємо, що мало що залишиться від монумента, а от якщо буде збоку від ударної хвилі, тоді збережемо пам'ятник", — розповідає директор комунального підприємства.

Наразі роботи призупинили через брак мішків з піском. Тих, що вдалася отримати, вистачило, щоб накрити половину пам’ятника.

Фото: Суспільне Карпати

"З 21 березня будемо ще довозити мішки й докладатимемо Франка. Плануємо ще — Міцкевича, а далі побачимо. Також може бути запит від катедри допомогти їм чи вітражі захистити, чи скульптуру-фонтан Матері Божої. Починаємо з пам'ятника Франку, а згодом подивимося, наскільки ще будуть готові долучатися люди", — Володимир Гайдар.

За його словами, 600 готових мішків з піском привезли підприємці міста.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!