Стало відомо, як у західних областях планували проголосити "Федеративну державу Україна" — СБУ

. Фото: Управління СБ України в Івано-Франківській області

Дискредитувати представників державної влади та проголосити так звану "Федеративну державу Україна" ці та інші завдання отримав зрадник України, якого викрили українські спецслужби 5 березня. Про це на брифінгу розповіла речниця Служби безпеки України в Івано-Франківській області Марія Римар.

З її слів, працівники СБУ затримали "консерву" — колишнього співробітника Головного розвідувального управління генерального штабу СРСР.

"Зрадника України, ймовірно, завербували ще за радянських часів. За зразком створення фейкових республік у Донецькій та Луганській областях, він отримав наказ — спочатку створити громадські організації. Потім дискредитувати представників державної влади", — говорить Марія Римар.

Сепаратисти планували роздавати агітки українською мовою про зраду влади. Фото: Управління СБ України в Івано-Франківській області

Надалі колишній співробітник Головного розвідувального управління генерального штабу СРСР мав організувати збройне знищення ключових людей українського опору, каже речниця, та захопити адмінбудівлі. Опісля — проголосити "народні республіки", а згодом — "Федеративну державу Україна".

Для населення західних областей заколотники підготували гасла українською мовою про зраду державної влади та зі закликом брати владу у свої руки.

У Службі безпеки України закликають українців до єдності та допомоги армії.

Що відомо

5 березня працівники спецслужб затримали організатора та ключових осіб мережі сепаратистів на Івано-Франківщині. За інформацією слідчих, зрадники планували створити "Федеративну республіку Україна", до якої мали увійти Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Тернопільська й Чернівецька області.

За статтею 109Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади Кримінального кодексу України, зраднику та його посібникам загрожує 10 років ув’язнення.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!