"Навчав жити чесно". Історія героя Небесної Сотні з Франківщини Богдана Калиняка

. Фото: Суспільне

У сутичках із силовиками під час Революції Гідності у січні-лютому 2014 року загинули семеро жителів Івано-Франківської області. До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, який в Україні відзначають 20 лютого, Суспільне розповідає про одного з них — коломиянина Богдана Калиняка.

"Ніколи не обманював, усе — по-чесному. Так учив дітей і нас бути чесними", — пригадує дружина героя Ольга Калиняк.

Сім'я Богдана Калиняка. Фото: Суспільне Карпати

З її слів, під час Революції Гідності чоловік спочатку виходив на протести у Коломиї.

"У нього був якийсь такий настрій, що щось має змінитися. Він не міг не поїхати", — каже Ольга Калиняк.

Спершу Богдан Калиняк виходив на протести у Коломиї, потім поїхав до Києва. Фото: Суспільне

У грудні 2013 року Богдан Калиняк записався у список охочих поїхати на Майдан. У центрі Коломиї, біля міської ратуші, стояли автобуси, якими можна було доїхати до Києва, розповідає донька Ірина Ільків. У столиці її батько долучився до 14 сотні самооборони Майдану "Вільні люди".

"Він просто записався у чергу та поставив нас перед фактом, що їде до Києва. У нас і в думках не було сперечатися з батьком чи якось переконувати його, щоб не їхав. Ми тата підтримували, але, звичайно, переживали. Однак таким був його вибір, і ми б його не зупинили, і не планували зупиняти. Батько той дух передавав нам — ми тут, на місці, ходили на мітинг", — каже Ірина Ільків.

У столиці Богдан Калиняк долучився до 14 сотні самооборони Майдану "Вільні люди". Фото: Суспільне

За два місяці Богдан Калиняк чотири рази їздив протестувати у Київ. Під час останньої поїздки, 19 січня, він потрапив під крижану воду водометів "Беркута". Після цього чоловік залишився на Майдані — допомагав травмованим і чергував вночі. Додому 26 січня він повернувся із підвищеною температурою і кашлем, а 28 січня помер у лікарні.

"Куртка, яку батько залишив у сестри, яка живе у Києві, була повністю мокра. Бо людей у -20°C на Водохреще, що було символічно, поливали не тільки водою, але водою з олією. Коли цю куртку випрали, вона не сохла. Сестра її прала разів зо три, а вона не висихала. Там була олія чи якийсь розчин, щоб одяг не міг висохнути у тому ж наметі чи у будинку", — розповідає Ірина Ільків.

Богдана Калиняка облили холодною водою у 20°С морозу із водометів "Беркута". Фото: Суспільне Карпати

Богдан Калиняк помер за день до свого 53 дня народження. Він був підприємцем і його дружина та донька продовжують сімейну справу.

"Хтось перекручує, перефразовує Революцію Гідності, каже: "чого ми досягли", "більшість людей виїхали за кордон", "ми втратили тих же українців". Але Революція Гідності була не про це. Вона — про вільне волевиявлення, про те, щоб ми мали право робити свій вибір, щоб ми у своїй країні жили так, як хочемо — достойно, гідно, чесно, сплачуючи податки, але маючи змогу заробити для себе і для своєї сім’ї", — розповідає Ірина Ільків.

Герой Небесної сотні Богдан Калиняк помер за день до свого 53 дня народження. Фото: Суспільне

"Якщо не відстоїмо цього разу, то, напевно, вже не скоро відстоїмо", — говорив Богдан Калиняк.

Читайте також

  • "Барикада пам’яті" та хода. Як у Франківську відзначатимуть День пам’яті Героїв Небесної Сотні
  • "Нескорений Майдан". В Івано-Франківську презентували фотовиставку з подій Революції Гідності
  • В Івано-Франківську панахидою і ходою вшанували борців за волю України
  • "Страху не відчувалося". Учасник Революції Гідності Юрій Гошовський

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!