Щорічний міський змаг до вшанування Листопадового чину відбувся 6 листопада в івано-франківському парку Воїнів-інтернаціоналістів. Участь у заході взяли десять команд з різних куренів "Пласту", інформує кореспондентка Суспільного.
Через карантин замість 80 учасників змагалися лише 50. Також до турніру не долучилися школярі через обмеження "червоної" зони, каже співорганізатор заходу Назар Попаденець.
Змагання відбулося у два етапи. Спершу учасники команд виконували різні завдання у місті та дізнавалися більше про створення Західноукраїнської Народної Республіки.
"Є дев'ять точок у квесті. Кожна з них буде різною, але суть усіх буде проста: учасники мають дізнатися щось про Листопадовий зрив. Оскільки ми не хотіли, щоб це були якісь нудні лекції, на які треба бігати, ми зробили їх більш практичними. Десь їм треба буде полазити, десь показати свої вміння працювати в команді, десь їм будуть дуже швидко ставити запитання – треба буде дуже швидко відповідати. Тобто ми хотіли урізноманітнити це, щоб все було не просто якось скучно, як в школі, а щоб пластуни так могли більше запам’ятати", — каже співорганізатор.
Другим етапом змагу став "лазертагЦе військово-спортивна гра, суть якої полягає в ураженні гравців і спеціальних інтерактивних мішеней безпечними "лазерними" пострілами.". Як каже Назар Попаденець, це — для того, щоб пластуни відчули себе військовими.
Віра Зінько — з 56 куреня. Участь у змаганнях бере втретє. Дівчина каже, при підготовці команда вивчала історію і стрілецькі пісні.
"У нас взагалі — п'ять команд, у кожній — по шість людей або по п'ять. Це, мабуть, перший раз, коли у нас дуже багато команд зголосилися на Листопадовий зрив", — каже капітан команди "Рудницькі кицьки" Віра Зінько.
11-річний Марко Бойчук участь у такому заході бере вперше. Хлопець хвилювався. Він – з 99 куреня. Каже, до частини з історії кожен учасник команди готувався самостійно, а інші питання вирішували спільно.
"Багато переписувалися. Домовлялися про годину, місце зустрічі, хто коли буде, як все буде проходити, кого брати, кого – ні, хто зголошувався, хто що буде брати – тобто про все", — розповідає учасник команди "Геракли" Марко Бойчук.
Богдана Онуфріїв – учасниця команди "Рожеві пантери". Дівчина розповідає, що до змагу долучилася вперше, а також, що знає про Листопадовий чин.
"Листопадовий зрив – це сформована з 31 жовтня на 1 листопада уночі група, організація, у якій також були січові стрільці", — каже Богдана Онуфріїв.
На завершення змагань усі учасники пройшли опитування, щоб організатори зрозуміли рівень їхніх знань про Листопадовий чин. Переможці отримали призи та грамоти.
Читайте також
- Прикарпатські пластуни садять дерева на честь першої пластової присяги
- В Івано-Франківську вшанували 102 річницю Листопадового зриву
- "Олексу покликали гори, і він пішов до них": історія хлопчика, який загубився в Карпатах
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!