Стихійні сміттєзвалища на Франківщині: чому відрізняються дані Мінприроди і облдержадміністрації

Марафон
. Інтерактивна мапа Мінприроди

Впродовж п'яти років на інтерактивній мапі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів громадяни зареєстрували 158 повідомлень про стихійні сміттєзвалища на території Івано-Франківської області.

158 повідомлень про стихійні сміттєзвалища на території Івано-Франківської області зареєстрували громадяни на інтерактивній мапі Мінприроди. Інтерактивна мапа Мінприроди

З них, за даними Мінприроди, відходи ліквідували з двох сміттєзвалищ (позначені зеленим кольором на мапі) в селищі Ланчин на Надвірнянщині та на вулиці Виноградній в Івано-Франківську.

29 звернень громадян, за інформацією на сайті міністерства, перебувають "в роботі" (позначені жовтим кольором). Під статусом "не виконано" (червоний колір) є 127 звернень стосовно стихійних сміттєзвалищ в Івано-Франківській області.

Карта стихійних сміттєзвалищ в Україні. Інтерактивна мапа Мінприроди

До реєстру місць стихійних сміттєзвалищ, за інформацією, вказаною на інтерактивній карті, Мінприроди внесло 22 звалища.

Головний спеціаліст відділу роботи із зверненнями громадян Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Мацюк у коментарі Суспільному пояснив, що на території області всі стихійні звалища, з приводу яких надійшли звернення від людей, ліквідували.

"Ми не маємо доступу до наповнення цієї карти. Ми на своєму рівні ліквідовуємо ці сміттєзвалища і звітуємо перед Мінприроди. А от що далі з нашим звітом, чому не вносять дані, це вже не від нас залежить. Але в нас немає незакритих звернень щодо невідреагованих звернень. Це, очевидно, є розрив між нашою роботою і відмітками на тій карті", — каже Ігор Мацюк.

Стихійне сміттєзвалище поблизу Коломиї. Інтерактивна мапа Мінприроди

Впродовж 2021 року на території області поліцейські виявили п'ять несанкціонованих сміттєзвалищ. Про це у відповіді на інформаційний запит Суспільного повідомив заступник начальника Нацполіції в області Остап Білейчук.

Такі сміттєзвалища поліцейські зафіксували у селі Воскресинці Коломийської міської територіальної громади, у Хом'яківці Гвіздецької ТГ, у Підгайчиках Підгайчиківської ТГ, у селі Боднарів Отинійської ТГ та Жукотині Коршівської ТГ.

За даними поліції, трьох людей притягнули до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 152 КУпАППорушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

"Покарання передбачає накладення штрафу на громадян, посадових осіб та підприємців від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумівЯкщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року. доходів громадян", — йдеться у відповіді на запит.

У коментарі Суспільному голова Підгайчиківської тергромади Ігор Мартинюк повідомив, що несанкціоноване сміттєзвалище у Підгайчиках — це два мішки з відходами.

"У нас спіймали людей, що вивезли два мішки сміття. Їх затримали, вони штраф заплатили, прибрали. То це ви називаєте несанкціонованим сміттєзвалищем? Перепрошую, хлоп і хлопчик – велика різниця… Таке саме і це", — каже Ігор Мартинюк.

У Жукотині, за словами голови Коршівської громади Ярослава Савчука, сміття теж прибрали — поблизу лісу невідомий викинув з автомобіля шість мішків з відходами.

Голова Отинійської тергромади Олег Савчук повідомив, що у селі Боднарів стихійне сміттєзвалище також ліквідували.

У селі Боднарів ліквідовують стихійне сміттєзвалище. Олег Савчук

"Там було орієнтовно 150 м³. Ми все забрали, залучили сміттєвози з Івано-Франківська. Відходи вивезли на сміттєзвалища у Коломиї й селі Рибне", — сказав Олег Савчук.

У селі Воскресинці комунальники вивезли сміття поблизу новозбудованої переправи через річку Прут.

"Ми цього року навесні робили благоустрій біля кладки. Вивезли приблизно п'ять вантажівок відходів", — розповів у коментарі Суспільному староста села Любомир Білейчук.

Яка ситуація зі сміттєзвалищем у Хом'яківці, поки не відомо, оскільки Суспільному не вдалося зв'язатися із головою Гвіздецької громади Михайлом Дяківим, на території якої воно розташоване.

Що відомо

Сервіс на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів запрацював у вересні 2016 року. Інтерактивна мапа надає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини