У Франківську засудили чоловіка, який змушував жебракувати хлопця з інвалідністю

. Фото: УНІАН

У Франківську засудили чоловіка, який експлуатував хлопця з інвалідністю, змушуючи його жебракувати. На цьому обвинувачуваний заробляв гроші, йдеться у вироку Івано-Франківського міського суду.

Уродженець Львова у 2020 році у Франківську зустрів хлопця, який страждає психічними захворюваннями та помірною розумовою відсталістю. Згідно з висновком експерта, "через психічний стан хлопець не міг розуміти характер і значення дій. Його стан оцінили як уразливий".

Чоловік скористався цим. Він вирішив завербувати 22-річного хлопця, поселив його у своєму помешканні та змушував його просити милостиню в Івано-Франківську. "Зароблені" гроші забирав собі.

Жебракуючи, хлопець заробляв від 300 до 500 гривень у день. Більшу частину цих грошей чоловік забирав собі. Ще частину коштів спрямовував на утримання хлопця та ввів його у матеріальну залежність від себе.

16 вересня 2020 року чоловіка затримали "на гарячому". У нього вилучили привласнені гроші у сумі 70 гривень. Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила йому про підозру у торгівлі людьми.

У суді чоловік визнав свою вину повністю. Свій вчинок пояснив тим, що шкодував потерпілого, адже знав, що в нього немає родичів. Саме тому вирішив дати йому прихисток, а гроші, які той заробляв, витрачав на їхні спільні потреби. Також запевнив суд, що такого більше не повториться і попросив суворо його не карати.

Адвокат потерпілого в суді попросив стягнути на користь хлопця моральну шкоду у сумі 30 000 гривень та 77 770 гривень матеріальної шкоди. На суворому покаранні не наполягав. Однак суд вирішив, що ці збитки не є реальними та не підтверджені доказами. Тому цей цивільний позов не підлягає задоволенню.

Суд врахував визнання вини обвинуваченого та сприяння у розкритті злочину. Обставин, що обтяжують покарання, суд не побачив. Також ухвалили, що ці обставини можуть пом'якшити покарання та знизити ступінь тяжкості кримінального правопорушення.

Врешті суд вирішив визнати чоловіка винним за ч. 1 ст. 149 КК України та призначити покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Однак за ст. 75 КК України чоловіка звільнили від призначеного покарання та встановили іспитовий строк 1 рік. Зокрема, чоловік повинен періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну свого місця проживання, не виїжджати за межі України без погодження, виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.Пробаційні програми – це спеціальні програми соціально-психологічного психо-корекційного спрямування, які зобов’язує пройти суд для того, щоб людина змінила свою поведінку, своє відношення до оточуючих, свій внутрішній світ.

Суд встановив, що потерпілий отримав моральні страждання у використанні його уразливого стану. Тому суд вирішив частково задовольнити позов та встановити матеріальну шкоду 10 000 гривень.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини