Василь Вірастюк склав присягу нардепа під крики "Ганьба"

.

Василь Вірастюк, якого обрали на проміжних виборах до Верховної Ради у 87 округу, склав присягу народного депутата на засіданні Верховної Ради України 15 червня. Свою промову він зачитав під крики інших народних обранців "Ганьба".

"Присягаю народу України, зобов'язуюся усіма своїми діями боронити суверенітет та незалежність України, дбати про благо вітчизни та добробут народу. Присягаю дотримуватися Конституції та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників. Слава Україні!", – такою була промова Вірастюка.

Читайте також: Перемога Вірастюка на 87-му округу. Які висновки слід зробити з історії: пояснює експертка

Однак деякі присутні викрикували "Ганьба" під час виголошення присяги Вірастюка. На це нардеп не відреагував.

Після проголошення присяги Василь Вірастюк поспілкувався із журналістами. Він розповів, що готувався до таких вигуків колег, однак сподівався, що це буде голосніше.

"Я, принаймні, так налаштовувався. Але вони якось швидко заспокоїлися. Я звик у спорті до гучних вигуків, тому на трибуні під час складання присяги я посміхався і думав, що це хороший знак", – каже Вірастюк.

Крім того, народний депутат розповів про те, що планує вступити до комітету соціальної політики у справах ветеранів та працювати у напрямку тренування і відновлення військових.

"Найімовірніше, тематика буде саме ветеранська. Я міг би про це говорити і більше, на жаль, у нас відсутня галузь спортивної реабілітації. Хотілося б налагодити в Україні це, створити хоча б один реабілітаційний центр такий. В нас є центри, де проходять реабілітацію після госпіталю, поранень чи ампутацій. Але є велика кількість людей з посттравматичним стресовим розладом. Для них найкращим способом є фізична підготовка і спорт", – сказав Вірастюк.

Що відомо

  • 28-го березня на округу 87 з центром у Надвірній (Івано-Франківська область) відбулися проміжні вибори у Верховну Раду України.
  • 1-го квітня ОВК завершила приймати протоколи виборів від дільниць, проте 20 із них відправили на перерахунок. Майже тиждень окружна виборча комісія перераховувала бюлетені, щоб встановити результати голосування. Впродовж цього часу двічі до поліцейських надходили повідомлення про замінування ОВК, приїжджала група депутатів від "Слуги народу" на чолі з Миколою Тищенком, змінювалися члени та голови окружної комісії, переривалося безперервне засідання ОВК. На п’яти ДВК голосування визнали недійсним, ще на шести дільницях виявили нестачу бюлетенів за кандидата Шевченка.
  • На Івано-Франківщині поліція розпочала 17 кримінальних проваджень, пов'язаних із порушеннями під час довиборів на 87 округу з центром у Надвірній. Зокрема, 12 із них — через порушення виборчого законодавства, ще п'ять стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про ймовірні порушення.
  • 1 травня Верховний Суд визнав протиправним протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на довиборах у Раду.
  • 5 травня ЦВК відмовила Василю Вірастюку у реєстрації народним депутатом України.
  • 6 травня Центрвиборчком заявив, що шукає рішення, щоб встановити достовірні результати виборів в округу 87 на Івано-Франківщині.
  • Велика Палата Верховного Суду України 5 червня двічі задовольнила апеляційні скарги кандидата у нардепи у 87-му виборчому округу Василя Вірастюка, ЦВК і партії "Слуга народу", а також скасувала рішення касаційного адміністративного суду від 23 та 26 травня, у яких йшлося про визнання протиправними дій Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на Франківщині.
  • 9 червня Центрвиборчком зареєстрував Василя Вірастюка народним депутатом від округу 87 з центром у Надвірній.