Вірастюка визнали народним депутатом: Верховний Суд двічі задовольнив апеляції ЦВК і "Слуги народу"

Оновлено
. Сток

Велика Палата Верховного Суду України 5 червня двічі задовольнила апеляційні скарги кандидата у нардепи у 87-му виборчому округу Василя Вірастюка, ЦВК і партії "Слуга народу", а також скасувала рішення касаційного адміністративного суду від 23 та 26 травня, у яких йшлося про визнання протиправними дій Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на Франківщині, пише Суспільне Карпати.

Апеляційні скарги кандидата в народні депутати Василя Вірастюка, ЦВК та партії "Слуга народу" задовольнити. Рішення касаційного адміністративного суду у справі Верховного суду від 23 травня скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову кандидата у народні депутати Олександра Шевченка до ЦВК. Стягнути із Шевченка Олександра до спеціального фонду державного бюджету України судовий збір у розмірі 24 тисячі 970 гривень. Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті Великою Палатою Верховного Суду від 29 травня. Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

"Таким чином, протокол ЦВК від 19 травня, яким Василя Вірастюка визнано обраним  народним депутатом  в округу 87 на Івано-Франківщині, є чинним", — повідомляє ОПОРА.

Радниця з юридичних питань мережі "ОПОРА" Ольга Коцюруба зазначила, що тепер Вірастюк має подати документи до ЦВК, а після цього він складе присягу народного обранця.

"Враховуючи, що Василь Вірастюк і його команда активно оскаржували рішення Верховного Суду першої інстанції, яке визнавало результати невстановленими, та активно брали участь у пресконференціях, очевидно, що такі документи Василем Вірастюком будуть подані. Це такий очевидний крок, щоб почати процедуру повноважень народного депутата. Підстав для перегляду рішення з боку ЦВК немає", — сказала Коцюруба.

Нагадаємо, 27 травня Велика Палата ВСУ, розглядаючи апеляційні скарги кандидата в народні депутати в одномандатному виборчому округу № 87 Василя Вірастюка, політичної партії "Слуга народу" та Центрвиборчкому на рішення Верховного Суду про скасування протоколу ЦВК від 19 травня 2021 року, не дійшла згоди і оголосила перерву до 5 червня.

Читайте також: Верховний Суд знову скасував протокол ЦВК про встановлення результатів виборів у 87 округу за позовом партії "За майбутнє"

25 травня Центральна виборча комісія оскаржила рішення Верховного Суду щодо встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому округу № 87.

23 травня Верховний Суд України ухвалив постанову за позовом Олександра Шевченка, якою визнав протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на 87 округу на Франківщині.

До слова, 19 травня Центрвиборчком визнав голосування на шести дільницях виборчого округу 87 на Франківщині недійсним і встановив результати без їхнього врахування. Відповідно до рішення ЦВК, Василь Вірастюк переміг на проміжних виборах у Верховну Раду. Це вже вдруге Вірастюка Центрвиборчком оголосив переможцем на довиборах. 22-го квітня вперше Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87 округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.

Що відомо

  • 28 березня на округу 87 з центром у Надвірній відбулися проміжні вибори у Верховну Раду України.
  • 4 квітня на Франківщині в окружній виборчій комісії округу № 87 завершився підрахунок голосів. Члени ОВК проголосували за те, щоб визнати вибори дійсними. Відповідно до підсумкового протоколу, кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк переміг — 31,25 %. За Олександра Шевченка проголосувало 29,69 %. Після оприлюднення результатів голосування кандидат у нардепи Олександр Шевченко подав позови у суди.
  • 5 квітня голова Центрвиборчкому Олег Діденко повідомив, що ЦВК не оголосить переможця проміжних виборів в округу 87 на Івано-Франківщині, поки не буде остаточних рішень щодо справ про фальсифікації, які зараз розглядають у судах.
  • 12 квітня Центрвиборчком зобов'язав ОВК № 87 скласти уточнений протокол результатів довиборів до Ради на одномандатному виборчому округу з урахуванням рішень судів.
  • 22 квітня Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87-му округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.
  • 1 травня Верховний Суд визнав протиправним протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на довиборах у Раду.
  • 5 травня ЦВК відмовила Василю Вірастюку у реєстрації народним депутатом України.
  • 6 травня Центрвиборчком заявив, що шукає рішення, щоб встановити достовірні результати виборів в округу 87 на Івано-Франківщині.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини