Довибори на Франківщині. ЦВК готує оскарження на постанову Верховного Суду

.

Центрвиборчком готує оскарження на постанову Верховного Суду від 23 травня щодо скасування протоколу результатів голосування на проміжних виборах на округу № 87 Івано-Франківщини. Про це Суспільному Карпати повідомили в управлінні комунікацій комісії.

"Ми зараз усі в процесі. Активно працюємо над оскарженням в апеляційному порядку", — сказали в ЦВК.

Нагадаємо, вночі 23 травня Верховний Суд України ухвалив постанову, якою визнав протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на 87 округу на Франківщині.

До слова, 19 травня Центрвиборчком визнав голосування на шести дільницях виборчого округу 87 на Франківщині недійсним і встановив результати без їхнього врахування. Відповідно до рішення ЦВК, Василь Вірастюк переміг на проміжних виборах у Верховну Раду. Це вже вдруге Вірастюка Центрвиборчком оголосив переможцем на довиборах. 22-го квітня вперше Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87 округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.

Що відомо

  • 28 березня на округу 87 з центром у Надвірній відбулися проміжні вибори у Верховну Раду України.
  • 4 квітня на Франківщині в окружній виборчій комісії округу № 87 завершився підрахунок голосів. Члени ОВК проголосували за те, щоб визнати вибори дійсними. Відповідно до підсумкового протоколу, кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк переміг — 31,25 %. За Олександра Шевченка проголосувало 29,69 %. Після оприлюднення результатів голосування кандидат у нардепи Олександр Шевченко подав позови у суди.
  • 5 квітня голова Центрвиборчкому Олег Діденко повідомив, що ЦВК не оголосить переможця проміжних виборів в округу 87 на Івано-Франківщині, поки не буде остаточних рішень щодо справ про фальсифікації, які зараз розглядають у судах.
  • 12 квітня Центрвиборчком зобов'язав ОВК № 87 скласти уточнений протокол результатів довиборів до Ради на одномандатному виборчому округу з урахуванням рішень судів.
  • 22 квітня Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87-му округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.
  • 1 травня Верховний Суд визнав протиправним протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на довиборах у Раду.
  • 5 травня ЦВК відмовила Василю Вірастюку у реєстрації народним депутатом України.
  • 6 травня Центрвиборчком заявив, що шукає рішення, щоб встановити достовірні результати виборів в округу 87 на Івано-Франківщині.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини