ЦВК встановила результати виборів на 87 округу. Переміг Василь Вірастюк

Доповнено
. Facebook/Василь Вірастюк

Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87 округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк. Про це інформує Громадянська мережа ОПОРА, пише Суспільне Карпати.

Згідно з протоколом окружної виборчої комісії він набрав 15 536 голосів виборців. Кандидат від партії "За майбутнє" Олександр Шевченко отримав 15 114 голосів.

ЦВК встановила результати виборів на 87 округу. Вірастюк став нардепом. Суспільне Карпати

Результати встановили на безперервному засіданні ЦВК, яке продовжили 22-го квітня о 19:00.

"Сьогодні до нас надійшла інформація від Восьмого апеляційного суду, що всі справи, які були на розгляді, розглянуті і винесені рішення, які набрали законної сили", — повідомив член Центральної виборчої комісії Андрій Гевко.

Комісія дала можливість висловитися присутньому на засіданні представнику кандидата від партії "За майбутнє" Олександра Шевченка. Він повідомив, що жоден із судів не розглядав питання про викрадені чи втрачені бюлетені.

"Я тримаю в руках рішення Верховного Суду. Ми відстояли ваше чесне ім'я, і тепер я хочу сказати одне, що в цьому рішенні зазначено, що ЦВК не займається технічним перенесенням результатів з протоколу про підсумки, вона вивчає обставини, при яких було здійснене голосування. Очевидним є те, що на шести дільницях при повторному підрахунку голосів, є рішення суду, що це було незаконно. Було встановлено, що кількість голосів, подана за одного з кандидатів, не може відповідати кількості, яка була порахована і підтверджена документально на ДВК. Спотворені результати. Я вас дуже прошу, вас просять виборці, вам слід повернутися до питання щодо повернення ОВК протоколу", — сказав представник Олександра Шевченка.

Голова комісії Олег Діденко повідомив, що ЦВК опрацьовувала ті матеріали, які були отримані від ОВК, в тому числі рішення судів.

"Їх детально аналізувалося і на предмет виконання ОВК. Чому в нас не стояло в межах першого питання про зобов'язання ОВК скласти протокол з позначкою уточнено, оскільки було з'ясовано, що ті обставини, які могли слугувати підставою до неприйняття такого протокольного рішення ЦВК, були предметом судового розгляду. Коли ми приймали протокол про підсумки голосування від ОВК, у членів Центрвиборчкому тоді виникало багато питань. Фактично на них була дана відповідь судами", — повідомив голова комісії.

Після цього члени ЦВК продовжили розгляд питання. Член комісії Андрій Гевко зачитав протокол ЦВК.

"До виборів на 87 округу була прикута сильна увага. Вважаю необхідним повідомити, що іншого виходу, ніж підписання простоколу, немає, оскільки закон чітко регламентує дії ЦВК, які вона має вчинити. Але закон дозволяє підписати протокол з окремою думкою. Протягом двох днів я долучу до протоколу письмову окрему думку, в якій виражу свій погляд на дані обставини, аргументуючи їх нормами виборчого законодавстава", — повідомив один із членів комісії.

Олег Діденко зазначив, що ці вибори дійсно були досить складними: "Понад 50 кримінальних проваджень було відкрито за порушення на різних етапах виборчого процесу, і ми занепокоєні тією ситуацією, що під час опрацювання виборчої документації була виявлена недостача виборчих бюлетенів. З цього приводу вже порушені кримінальні провадження, і це питання перемістилося від оцінки з боку ЦВК до сфери оцінки правоохоронних органів, які, сподіваюся, зможуть встановити всі обставини цієї справи та притягнути порушників до відповідальності".

Голова ЦВК повідомив, що протокол підписали 16 присутніх членів комісії, двоє — з окремою думкою.

Отож ЦВК завершила розгляд питання про підсумки голосування в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87 на проміжних виборах народних депутатів України 28-го березня 2021-го року. Безперервне засідання Центрвиборчкому від 30-го березня оголосили закритим.

До слова, сьогодні Василь Вірастюк святкує свій день народження. Йому виповнилося 47 років.

Що відомо

28-го березня на округу 87 з центром у Надвірній відбулися проміжні вибори у Верховну Раду України.

1-го квітня ОВК завершила приймати протоколи виборів від дільниць, проте 20 із них відправили на перерахунок. Майже тиждень окружна виборча комісія перераховувала бюлетені, щоб встановити результати голосування. Впродовж цього часу двічі до поліцейських надходили повідомлення про замінування ОВК, приїжджала група депутатів від "Слуги народу" на чолі з Миколою Тищенком, змінювалися члени та голови окружної комісії, переривалося безперервне засідання ОВК. На п’яти ДВК голосування визнали недійсним, ще на шести дільницях виявили нестачу бюлетенів за кандидата Шевченка.

4-го квітня о 6:30 на Франківщині в окружній виборчій комісії округу № 87 завершився підрахунок голосів. О 6:50 члени ОВК проголосували за те, щоб визнати вибори дійсними. Відповідно до підсумкового протоколу, кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк переміг — 31,25 %. За Олександра Шевченка проголосувало 29,69 %.

Після оприлюднення результатів голосування кандидат у нардепи Олександр Шевченко подав позови у суди.

5-го квітня голова Центрвиборчкому Олег Діденко повідомив, що ЦВК не оголосить переможця проміжних виборів в округу 87 на Івано-Франківщині, поки не буде остаточних рішень щодо справ про фальсифікації, які зараз розглядають у судах.

Станом на 9-го квітня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд скасував постанови ОВК про визнання недійсним голосування на 5-ти дільницях — у Маняві, Яремчі, Микуличині, Парищі та Манастирчанах.

12-го квітня Центрвиборчком зобов'язав ОВК № 87 скласти уточнений протокол результатів довиборів до Ради на одномандатному виборчому округу з урахуванням рішень судів.

13-го квітня Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові не задовольнив апеляції ОВК округу № 87 щодо визнання недійсними виборів на дільниці у Монастирчанах. Загалом окружна виборча комісія повинна була зробити перерахунок голосів.

14-го квітня приблизно о 22:30 окружна виборча комісія склала уточнений протокол результатів довиборів до Верховної Ради на округу № 87. При доопрацюванні врахували рішення судів, які вступили в дію.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині поліція розпочала 17 кримінальних проваджень, пов'язаних із порушеннями під час довиборів на 87 округу з центром у Надвірній. Зокрема, 12 із них — через порушення виборчого законодавства, ще п'ять стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про ймовірні порушення.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини