На Франківщині в ОВК округу 87 завершився підрахунок голосів

Доповнено
. Суспільне Карпати

На Франківщині в окружній виборчій комісії округу № 87 завершився підрахунок голосів. О 6:50 члени ОВК проголосували за те, щоб визнати вибори на останній із 19 дільниць, де здійснювався перерахунок голосів, дійсними, пише Суспільне Карпати.

"Комісія завершила прийом протоколів дільничних виборчих комісій — всіх 117-ти ДВК, в тому числі з поміткою про перерахунок голосів. Зараз ми опрацюємо протокол ОВК, подивимося, щоб не було помилок, і веземо здати в Центральну виборчу комісію", — сказав голова ОВК Андрій Лозинський.

Транспортуватимуть виборчу документацію голова ОВК, заступник, два члени комісії від кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів, у супроводі поліції.

За інформацією Руху ЧЕСНО, кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк переміг — 31,25 %, Олександр Шевченко — 29,69 % . Розрив менше 750 голосів.

"Клони Шевченка взяли 499 голосів. Результати виборів на 5 дільницях скасували. Там перемагав за кількістю голосів головно Шевченко. Зникли десь близько 500 бюлетенів. Згідно з інформацією в протоколах від ДВК, це — голоси за Шевченка", — йдеться в повідомленні.

"ОВК нарешті перелічила 19 дільничних виборчих комісій, прийняла протоколи, встановила результати по усіх дільницях, на яких вони перераховували. Тепер ми очікуємо засідання ОВК, де буде прийнято підсумковий протокол", — сказав голова обласної організації області Максим Лисюк.

За його словами, ОВК часто ігнорувала норми закону про вибори народних депутатів - наприклад, заявляючи, що на пакетах стоять підписи не голови ДВК, а різних людей.

"Голова ДВК наполягає, що це він підписав, йому кажуть: "Ні, це не ти підписав — на перерахунок". І таких абсурдних фактів направлення на перерахунок було дуже багато", — коментує роботу окружної виборчої комісії Максим Лисюк.

Станом на 02:00 четвертого квітня на п'ятьох дільницях вибори визнали недійсними — № 260025 у Маняві, № 260028 села Монастирчани, ДВК 261030 у Микуличині, № 261027 у Яремчі. До списку додалася ДВК № 260515 у селі Парище.

У семи ДВК виявили нестачу бюлетенів за кандидата Шевченка.