У Франківську з переробленого пластику створюватимуть лавки

. Pyvovar Pavlo

На Івано-Франківському локомотиворемонтному заводі із вживаного пластику створюватимуть лавочки для міста. Про це інформують у пресслужбі міського голови, пише Суспільне Карпати.

На заводі перероблятимуть поліетилен високої щільності, PEHD (HDPE).

Координаторка ініціативи EcoREactive Наталія Гасюк розповідає, що вони часто влаштовували екологічні акції з прибирання сміття. Під час кожної із них думали, як утилізовувати непотріб.

"Поки починаємо з пластику другого типу. Це – кришечки, тари, упаковки від побутової хімії. Їх широко використовують як у спеціалізованих галузях, так і в домашньому вжитку. Тому ми починаємо із того, що переробляємо ці продукти і будемо виготовляти лавки. Вже зараз закуповуємо термопрес і з травня зможемо приступати до роботи. Цикл переробки пластику від кришечок, подрібнення, сортування і виготовлення таких конструкцій", – говорить Наталія Гасюк.

Тубус, у який можна буде викидувати пластик. Facebook EcoREactive

Вона додає, що для того, аби переконатися, чи підходить пластик для переробки, потрібно перевірити маркування на дні упаковки. Якщо там є цифра "2", тоді пластик можна переробити. Пластмасу можна здати ініціативі SortSmart. Також пластик можна кидати у спеціальні тубуси. Графік прийому такого пластику сформують після початку виробництва.

Читайте також