Перейти до основного змісту

"Це, скоріше, від відчаю". Чому армія РФ використовує електросамокати на Донеччині: пояснення від речника ОСУВ "Хортиця"

Російська армія експериментує із видами транспорту, якими намагається доправити піхоту на штурми українських позицій на Донеччині. Сили оборони, зокрема, фіксують електросамокати, старі радянські танки та цивільні автівки.

Про це 1 квітня в етері "Суспільне. Студія" розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Віктор Трегубов.

"Вони на всьому їдуть зараз. У них велика кількість зовсім різної імпровізованої техніки. Очевидно, що електросамокат — це не по полю, а скоріше по дорозі, але в принципі вони використовують усе. І чим більше часу, тим більше різних засобів абсолютно неочікуваних для зони бойових дій. Ми бачили атаку на 40 мотоциклах на Лиманському напрямку близько тижня тому, ми бачили багі, електросамокати, ми бачили танки Т-55, переобладнані для доставки піхоти на позиції. Хоча Т-55 — це дуже старезний танк, реально дуже старезний. Вони використовують дуже різні засоби доставки піхоти на позиції, бо вони експериментують, як пройти українські дрони", — розповів речник ОСУВ "Хортиця".

Різномаїття невійськової техніки на фронті пов'язане із кількома факторами. Зокрема, російська армія має брак бронетехніки, який намагається компенсувати.

"В них справді почав закінчуватись транспорт, це є такий факт, що у них із технікою почались проблеми. Видно це в першу чергу не по імпровізованому транспорту, а по більш активному застовуванню цивільних автомобілів — раніше у них такого не було. Але ми теж бачимо, що вони намагаються використовувати все. Війна інколи нагадує фільм про "Скаженого Макса"австралійський бойовик-антиутопія режисера Джорджа Міллера. В основі сюжету, протистояння банди байкерів та поліцейського. Ну, 40 мотоциклів. Це не підрозділ, це байкерський клуб якийсь".

Російським окупаційним військам не вдається повноцінно замінити бронетехніку, розказав Віктор Трегубов.

"Спроби просуватись на імпровізованих транспортних засобах не дуже працюють. Це, скоріше, від відчаю. Вони, скажімо, шукають ключ до поля бою. Поки не знаходять".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Топ дня
Вибір редакції