Перейти до основного змісту

"Колодязі пусті й все". Свердловини для Святогірська: жителям міста Донеччини зробили "колонки" із технічною водою

У Святогірську благодійники пробурили дві свердловини. За словами начальника Святогірської міської військової адміністрації Володимира Рибалкіна, одна з них розміщена біля району приватної забудови.

Близько трьох років у Святогірську немає центрального водопостачання, за словами начальника Святогірської міської військової адміністрації Володимира Рибалкіна, одна зі свердловин — біля приватного сектору, там можуть набирати воду близько чотирьох десятків містян.

Жителька Святогірська, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас
"Вода — це добре, тому що цього року не було її. Засуха була. У нас були проблеми з водою. Колодязі пусті, й все. Тому, я думаю, що це — добре", — ділиться жителька Святогірська.
Свердловина, Святогірськ, Донецька область, 22 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Артем Степанов

Свердловина, Святогірськ, Донецька область, 22 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Артем Степанов

Бурили свердловини благодійники фонду "Милосердя та здоров'я". За словами інженера фонду Миколи Лебідя, вода у них технічна. Ця вода і для потреб місцевих, і для тушіння пожеж, додає він.

Інженер фонду "Милосердя та здоров'я" Микола Лебідь, Святогірськ, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Також її планують фільтрувати.

"Даний варіант свердловини використовується для забору води, для її фільтрації. Зараз вона технічна, коли під'єднають і зроблять аналіз, під'єднають до системи фільтрації, то буде питна", — говорить Микола Лебідь.
Директорка фонду "Милосердя та здоров'я" Дар'я Баглай та інженер Микола Лебідь біля свердловини, Святогірськ, Донецька область, 22 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Артем Степанов

За словами директорки фонду "Милосердя та здоров'я" Дар'ї Баглай, благодійники зробили сім свердловин у Краматорському та Святоргіському районах.

Начальник міської військової адміністрації Володимир Рибалкін розповідає, свердловини не залежать від електронергії — механічні.

"Ми пройшли деокупацію, ми знаємо, що таке жити без електрики, що таке жити без водопостачання. Тому механічне, яке не впливає на електрику. Тобто у людей буде сто відсотково вода. Будь-яка людина може прийти та набрати собі води".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції