В Торецьку та Торецькій громаді, де йдуть бої, через безпекову ситуацію комісія не може розглянути заяви жителів громади на компенсацію за зруйноване майно. Водночас кількість звернень до МВА щодо оформлення виплати збільшилась.
Про це розказав начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик у відео на своїй Facebook-сторінці.
"У 2023 році, коли безпекова складова дозволяла обстежувати житло, в на сайті та застосунки "Дія" було заборонено вхід, і наші мешканці не могли подати заявки, бо на всій території, де проводиться активні бойові дії, була відповідна заборона", — пояснив він.
У серпні уряд вніс зміни в умови виплати компенсації за зруйноване внаслідок бойових дій. Українцям, які живуть в зоні активних бойових дій дозволили отримувати компенсацію за урядовою програмою "єВідновлення" — це може бути сертифікат на купівлю житла або виплата на відбудову на власній ділянці.
"У серпні були внесені відповідні зміни, і комісія змогла виїздити на територію громади обстежувати, але виникла інша проблема: в серпні відбувались активні бойові дії на територію громади, і відповідно мною було прийнято рішення, що комісія розглядатиме заяви в разі покращення безпекової ситуації у громаду", — пояснив начальник міської військової адміністрації.
Він також додав, подані заявки будуть збережені, і в разі змінах у правилах програми або покращенні ситуації, комісія знову працюватиме.
"Ми сподіваємось, що покращиться безпекова складова та можливо будуть внесені зміни в нормативно правові документи, ми той перелік та черга поданих заяв буде зберігатись і ми будемо розглядати повторно, якщо буде внесено, де можна буде без виїзду, без ризику для життя та здоров'я членів комісії приймати відповідні рішення", — сказав Василь Чинчик.
"Я заявляю, що жоден житель Торецької громади не отримав такий сертифікат" — наголосив він.
Скільки людей лишаються у Торецьку та громаді
До повномасштабного вторгнення в Торецькій громаді жили близько 70 тисяч людей, в місті Торецьк — близько 50 тисяч. Наразі в громаді залишаються близько 800 місцевих жителів, сказав Чинчик в етері телемарафону "Єдині новини".
"Вони не виявили бажання виїздити у більш безпечні місця, попри заклики. Цивільні змушені переховуватись в підвалах та укриттях. Люди не мають змоги вийти на свіже повітря. Коли збільшується інтенсивність обстрілів, вони не мають можливості виїхати. Водою та їжею забезпечені раніше, в людей є запас, були облаштовані місця в укриття з запасом їжі, води, медикаментами. На території є колодязі та свердловини", — розповів керівник адміністрації.
Він нагадав, що дітей з міста, сіл та селищ евакуювали всіх у межах примусової евакуації. Проте деякі родини із дітьми повертались попри небезпеку, таких випадків від початку евакуації зафіксували 38, уточнив начальник МВА.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram