Перейти до основного змісту

"Варіанту врятувати ногу не було". Був поранений на Луганщині, вчиться ходити на протезі: історія військового

Військовослужбовець Максим два місяці проходить реабілітацію у Дніпрі. Через поранення, яке отримав наприкінці травня цього року, бійцю ампутували ліву ногу. Максим був кулеметником в 31-й бригаді НГУ. Поранення дістав під час оборони Білогорівки, що на Луганщині.

Нині Максим вчиться ходити на постійному протезі. Каже, спочатку опановував милиці, далі — навчальний протез, тепер — постійний.

"Менш як два тижні підготовка до протезування в мене була. Потім мені видали на два тижні навчальний протез, на ньому я навчився. Після двох тижнів я став на постійний протез", — каже військовослужбовець.

Військовослужбовець Максим на протезі, Дніпро. Суспільне Донбас/Дар’я Британ

Максим — доброволець. В складі 31-ї бригади Нацгвардії воював на Харківщині, потім — бої за Кремінну, Білогорівку на Луганщині. У травні цього року зазнав поранення, розповідає військовослужбовець.

"Ми стояли на позиціях, нас на той час було тільки дві людини. Не почув дрона, підлетів дрон і скинув гранату, а так вийшло, що сидів на коліні і відстрілювався з кулемета", — згадує військовослужбовець.

Максим розповідає, уламками гранати посікло усю ліву ногу.

"Я одразу нічого не почув. Був спалах. Мене відкинуло назад у вирву і там я зрозумів, що це був "скид" з дрона. Тому що міномет, коли стріляє, то ти чуєш, коли танк працює, ти також чуєш, а от цей, як і сказав мій побратим, це був дрон"", — розповів Максим.

"Весь удар забрала моя нога. Варіанту, щоб її врятувати — не було. Це я сам зрозумів і побратим зрозумів, який мені допомагав потім".
Військовослужбовець Максим на протезі, Дніпро. Суспільне Донбас/Дар’я Британ

У Слов'янську, каже Максим, йому ампутували ногу вище коліна. Потім направили до Дніпра.

"Моя евакуація тривала — 11 годин. Це до моменту ампутації. Крім цього були деякі проблеми, так само з легенями. Права нога була посічена. Рука була посічена. Обличчя трішки посічене. Перебита нижня щелепа — навпіл", — каже Максим.

Головне для нього на сьогодні — навчитись ходити, говорить чоловік. За два місяці реабілітації, розповідає, може вже стояти на протезі та недовго ходити.

"Залежить від настрою людини багато чого. Якщо людина налаштована — що хоче стати на ноги, то в неї буде виходити будь-як. А якщо людина не хоче цього, то якби це не робили реабілітологи, якби це не робили психологи, це все починається з тебе", — говорить чоловік.
Військовослужбовець Максим на протезі, Дніпро. Суспільне Донбас/Дар’я Британ

Першими про поранення дізналися батьки, каже Максим. Одразу приїхали в лікарню, допомагали та підтримували.

"Найбільше підтримує? Це сім'я моя. У мене є дівчина, зараз живу з батьками, то мене підтримує моя сім'я. Зараз поставив протез, то почав виходити зі своєю дівчиною, в парк, в кафе якесь сходити з друзями. Життя продовжується", — каже Максим.

Максим каже, поки не планує повертатися у військо, хоче спробувати працювати за фахом — юристом.

Військовослужбовець Максим на протезі, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції