Перейти до основного змісту

Ще один будинок у Краматорську визнали непридатним для життя після російського обстрілу: що робити власникам квартир

Важливо
Будинок у Краматорську, який визнали непридатним для життя. AP/Євген Малолєтка

У Краматорську житловий будинок, у який влучила російська керована авіабомба 25 вересня 2024 року, визнали непридатним для життя. Власники квартир можуть отримати грошову компенсацію.

Про це повідомили у Telegram Краматорської міської військової адміністрації.

Непридатним для життя визнали будинок по вулиці Ярослава Мудрого, 40, у Краматорську. Такий статус будівлі визнали після технічного обстеження — його визнали аварійним та непридатним для використання для життя. Це — одна з багатоповерхівок, яку пошкодили російським ударом по місту 25 вересня 2024 року.

Як компенсувати кошти за житло

Власники квартир у цьому будинок можуть отримати компенсацію за державною програмою "єВідновлення", розповіли у Краматорській МВА.

"Сума компенсації за один квадратний метр знищеної загальної житлової площі, станом на 11 жовтня у Краматорській громаді становить — 23 315 гривень", — написали на сторінці МВА.

Аби отримати компенсацію власники житла, або їх законні представники, можуть подати повідомлення через електронний портал "Дія", за допомогою мобільного додатку "Дія" в смартфоні із позначкою "отримання компенсації за зруйноване майно".

Також міська адміністрація пропонує звернутись до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені або зруйновані житлові приміщення. Комісія приймає заявки за адресою: місто Краматорськ, вул. Вячеслава Чорновола, буд. 24, каб. 1, або за номером телефону +38(050) 425 09 99.

Що відомо про програму єВідновлення

Це державна програма допомоги у відновленні житла для тих, хто подав заявку на послугу єВідновлення в застосунку Дія. Кошти надаються, якщо будинок, квартира чи житлове приміщення:

  • пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022;
  • розміщене на неокупованій території;
  • підлягає відновленню;
  • за результатами оцінки комісії не було визнано таким, що неможливо відновити;
  • не було відремонтоване самостійно.
  • кошти можна витратити: на придбання будівельних матеріалів та замовлення ремонтних послуг.

Витратити гроші потрібно протягом дванадцяти місяців і лише у будівельних магазинах, що є учасниками програми.

Пріоритет в черзі на компенсацію мають:

  • учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни;
  • українці, яких призвали на військову службу за призовом під час мобілізації;
  • люди з інвалідністю I та II групи;
  • багатодітні сім’ї;
  • батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;
  • прийомні батьки;
  • патронатні вихователі;
  • та інші вразливі категорії населення.

Що відомо про удар по Краматорську 25 вересня

Війська РФ вдарили по середмістю Краматорська близько 15:40 вдень 25 вересня. Застосували дві керовані авіабомби, повідомив начальник ОВА Вадим Філашкін.

За попередніми висновками, це були ФАБ-250 із модулем планування та корекції, повідомили в Донецькій обласній прокуратурі.

Загинули двоє людей. Начальник міської військової адміністрації Олександр Гончаренко повідомив про 21 людину, яка із пораненнями та травмами звернулась по допомогу. Вранці 26 вересня поліція та МВА уточнили дані щодо постраждалих.

Загинули 87-річна жінка та 50-річний чоловік. Серед поранених троє дітей — 15-річний хлопець та двоє дівчат 4 та 10 років. Дівчата — доньки загиблого 50-річного чоловіка.

За даними МВА, 16 людей перебувають у лікарні.

Серед поранених — троє працівників місії Червоного Хреста, повідомили на Facebook-сторінці українського офісу організації. У волонтерки осколкове поранення ноги, також тілесні ушкодження отримали голова Краматорської міської організації Українського Червоного Хреста та водій.

Внаслідок удару по Краматорську, уточнили в адміністрації, пошкоджені 39 багатоповерхівок, два дитячі садки, школа, два торговельні центри, три магазини, три кав'ярні, 13 автівок.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції