Близько двохсот передав. Волонтер робить для військових турбопічки — трилітровий казан закипає за 15 хвилин

Волонтер з Дніпра Юрій Воропай виготовляє турбопічки для військових. Модель, каже, відома, але удосконалена ним самим. Від початку повномасштабної війни чоловік зробив і передав на фронт, зокрема на Донеччину, близько двохсот таких пічок. У чому особливість конструкції, де бере матеріали та які відгуки бійців — волонтер розповів Суспільне Донбас.

Пічки для військових робить волонтер Юрій Воропай, за фахом — радіомеханік. Модель, каже, не нова, але удосконалив її — сам: три циліндри, вентилятор, батарейки. Трилітровий казан води на борщ закипає за 15-20 хвилин.

"Пічка складається із двох циліндрів. Колосники — отвори для виходу нагрітого повітря. А сама ідея в тому, щоб нагнітати повітря за допомогою блоку, який я називаю, "пилосмок". Пальне — вийшов надвір, назбирав усякого: трісочки, гілочки, шишки, горіхи — все, що горить", — розказав волонтер.
Турбопічка для військових на фронт, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Собівартість однієї пічки — 250 гривень. Матеріали, розповідає Юрій, використовує доступні.

"Це звичайні пічні труби: 130, 110 і 80 міліметрів. Якщо я роблю, то роблю партію. Беру метрові труби. З них виходить сім або вісім пічок", — пояснив Юрій.

Волонтер Юрій Воропай, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Ідея робити пічки для приготування їжі й передавати бійцям, каже чоловік, прийшла на початку повномасштабної війни: хотілося допомагати армії.

"На всі напрямки — і на північ, і на схід, і на півдні. Донеччина — теж є. Один раз мені повернули оцей блок зіпсований, іншого так і не знайшли після вибуху", — каже чоловік.
Турбопічка для військових на фронт, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Окрім пічок, Юрій також в'яже основи для маскувальних сіток. Від початку повномасштабного вторгнення виготовив понад два десятки.

"У середньому одна сітка — приблизно тридцять квадратних метрів. На 25 сіток. Це виходить — майже вісім соток. В мене дача — чотири сотки. А далі я віддаю дівчатам, вони наплітають стрічки та виходить маскувальна сітка. Це мій маленький внесок в перемогу", — зазначив волонтер.

Маскувальні сітки для військових на фронт. Фото з особистого архіву Юрія Воропая

За словами Юрія Воропая, свого волонтерства він планує не полишати до кінця війни. Сподівається, що його версію пічок для військових будуть виготовляти на виробництві.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram