Кожен стріляв з чотирьох видів зброї. Стрілецькі змагання пам'яті загиблого героя Віталія Бохонка: хто став переможцем

Сім команд взяли участь у щорічних змаганнях пам'яті загиблого героя України Віталія Бохонка, які відбулися в Дніпропетровській області. Віталій Бохонок — командир батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, був смертельно поранений в липні 2022 року неподалік Зайцевого Донецької області. В змаганнях брали участь військовослужбовці, поліцейські та цивільні. Кожен учасник стріляв з чотирьох видів зброї. Про змагання, пам'ять про комбата та переможців — читайте.

Змагалися чотири команди бригад десантно-штурмових військ: 95-ї, 25-ї, 71-ї та 79-ї. А ще: команди Нацполіції, Укрзалізниці та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Змагання зі стрільби в пам'ять про загиблого героя України Віталія Бохонка, Дніпропетровська область, 7 вересня 2024 рік. Суспільне Донбас

"У нас змагання з чотирьох видів зброї, які будуть оцінюватися й в індивідуальному заліку і в командному. Це пістолет, помпова рушниця, штурмова гвинтівка, або автомат і снайперська гвинтівка", — розповів головний сержант 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади Віталій Пискун.

Сержант 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади Віталій Пискун, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас

Змагання зі стрільби в пам'ять про загиблого героя України Віталія Бохонка, Дніпропетровська область, 7 вересня 2024 рік. Суспільне Донбас

Боєць на псевдо "Комісар" несе службу у 25 бригаді, воює на Покровському напрямку. Сам — снайпер, з 2015 року.

"Найголовніше це вітер. Вітер — це складна штука, яка буде змінюватися кожні 100-200 метрів. Різне направлення, різна швидкість. На додачу куля ніколи не летить прямо, вона підіймається, а потім летить до своєї цілі. Потрібно ще враховувати вітер, який буде на максимальному піку траєкторії", — пояснює військовослужбовець 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади "Комісар".

Військовослужбовець 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади "Комісар", Дніпропетровська область. Суспільне Донбас

За словами бійця на псевдо "Хагрид", обмін досвідом з побратимами — головна причина участі у змаганнях. Чоловік представляє ветеранський рух України, виступав від команди Дніпропетровської обладміністрації. На війні з 2023 року, пішов служити, щойно виповнилося 18.

Того ж року на Запорізькому напрямку зазнав поранення. Планує незабаром знов повернутися до війська.

"Ми розбирали всі вправи, готувалися. До виїзду на полігон — тренувалися разом з Дніпропетровським університетом внутрішніх справ", — каже військовослужбовець ЗСУ "Хагрид".

Військовослужбовець ЗСУ "Хагрид", Дніпропетровська область. Суспільне Донбас

Ще один учасник змагань — Владислав Цюпало. Він — курсант Дніпропетровського університету внутрішніх справ.

"Ми готувалися небагато, три тижні, виїжджали на полігон, відпрацьовували вправи", — розповідає Владислав.

Курсант Дніпропетровського університету внутрішніх справ Владислав Цюпало, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас

На змагаганнях зі стрільби з помпової рушниці — учасникам треба було уразити ціль на реакцію.

"Ця вправа більш на реакцію, тому що в нас є техаська зіркаТехаська зірка – це мішень з устаткуванням для професійних тирів і військових полігонів., при влучанні вона починає рухатися з одного боку в інший. І тут більше працює на реакцію. На виконання вправи дається 45 секунд", — говорить суддя Денис.

Змагання зі стрільби в пам'ять про загиблого героя України Віталія Бохонка, Дніпропетровська область, 7 вересня 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Цьогоріч перше місце у командному заліку посіли бійці 79-ї бригади.

Змагання відбуваються другий рік поспіль, їх організували на честь загиблого Героя України, командира батальйону 25 ї бригади Віталія Бохонка.

Змагання зі стрільби в пам'ять про загиблого героя України Віталія Бохонка, Дніпропетровська область, 7 вересня 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Лариса Бохонок говорить: її загиблий чоловік, який присвятив себе військовій справі, завжди підтримував родину.

"Перебуваючи в надзвичайно складних обставинах, керуючи вже такою великою кількістю людей, виконуючи такі складні бойові задачі — він завжди знаходив час для мене, для своїх батьків. Він знав, що ми його підтримка, а він був нашою опорою і найбільшою підтримкою і моїм всесвітом", — говорить вона.

Дружина загиблого героя України Віталія Бохонка Лариса Бохонок, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас

Такі змагання планують проводити щороку, каже Віталій Піскун.

Що відомо про командира батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади Віталія Бохонка

Віталій Бохонок розпочав службу у лавах ЗСУ у 2014 році. Брав участь у Антитерористичній операції та в операції Об'єднаних сил. У квітні 2022 року був призначений командиром батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади. 25 липня 2022 року під час бою поблизу селища Зайцеве Бахмутського району Донецької області отримав поранення. Через чотири дні помер у госпіталі. Віталій Бохонок — повний кавалер ордена Богдана Хмельницького. Звання Героя України присвоєно комбату посмертно.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram