З початку повномасштабного вторгнення в Торецькій громаді загинули 184 людини, ще понад пів тисячі — поранені

Торецьк, Донецька область. Getty Images/AFP/Anatolii Stepanov

Починаючи з 24 лютого 2022 року на території Торецької громади у Донецькій області під час обстрілів загинули 184 людини, і 562 людини — поранені.

Про це в ефірі "Апостроф TV" розповів начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.

Василь Чинчик розповів, що зараз у Торецькій громаді на Донеччині залишаються близько трьох тисяч жителів. Більшість з них — похилого віку.

"Вони не мають бажання їхати, мотивації у них різні, хтось боїться їхати, хтось боїться за житло тощо. З 24 червня, коли почались інтенсивні масовані обстріли громади близько 3600 жителів евакуювались з громади, це ті, люди, яких евакуювали співробітниками ДСНС, поліції та адміністрації громади такі та ті, які виїхали власним транспортом", — зазначив Василь Чинчик.

Начальник Торецької МВА розповів, що до ускладнення ситуації у громаді були готові.

"Ми провели шість етапів видачі гуманітарної допомоги до активної фази бойових дій, до 24 червня, жителі отримали гуманітарні та гігієнічні набори, сонячні панелі, ліхтарики, ковдри, ліжка, які можна використовувати зараз перебуваючи у підвалах. В разі не можливості привезення гуманітарних вантажів на територію громади жителі могли автономно декілька місяців жити й бути забезпеченими продуктами та засобами гігієни й медикаментами", — розповів начальник МВА.

За його словами, під активною фазою бойових дій, він має на увазі, це коли почалось з 24 червня інтенсивно армія РФ почала обстрілювати територію Торецької громади.

Він додав, що російські війська використовують FPV-дрони та спостережну авіацію і коли є транспорт переміщається по території громади починаються обстріли. Тому було прийняте рішення проводити навіть евакуаційні заходи з використанням броньованих транспортних засобів.

Як розповів телефоном Суспільне Донбас Василь Чинчик, у місті працюють медики.

"Реальна загроза виходу російських військ на околиці міста є. Російські війська докладають зусиль, щоб проникнути на територію міста Торецьк, безпосередньо вони використовують взводи та диверсійні групи, які докладають зусиль, щоб проникнути в багатоквартирну забудову. Після чого вони почнуть працювати над дестабілізацією ситуації у місті в цілому і намагатись поступово захоплювати місто. Вздовж околиць міста Торецьк ситуація кругом напружена, бо російські війська використовують усе наявне озброєння і намагається завдати шкоди ЗСУ та знищити критичну інфраструктуру й забудову", — каже начальник МВА

Чинчик уточнив, що російські війська використовує тактику "випаленої землі", і як показує практика останніх місяців, коли вони інтенсивно почали обстрілювати Торецьку громаду по 10-20 керованих авіабомб скидаються на території громади тактичною авіацією за день.

Що відомо про Торецьк та Торецьку громаду у Донецькій області

До Торецької громади входять 19 населених пунктів. Місто Торецьк розташоване майже між окупованим містами Бахмут та Горлівка.

Між Торецьком та Часовим Яром 20 кілометрів. Торецька громада — прифронтова, деякі населені пункти межують із лінією фронту.

За словами керівника МВА Василя Чинчика, до повномасштабного вторгнення у громаді жили майже 70 тисяч.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram