Спортсмени Донеччини та Луганщини на Олімпіаді-2024: хто вже закінчив боротьбу, які результати та хто ще змагається

Олег Верняєв. REUTERS/Athit Perawongmetha

5 серпня троє спортсменів з Донбасу виступили у Парижі на Олімпійських Іграх. Бігунка Вікторія Ткачук, що представляє Донеччину, легкоатлет Олег Верняєв, що родом з Донецька, та Софія Лискун — уродженка Луганська. За минулі десять днів від початку Олімпіади-2024 дванадцять спортсменів, які народились на Донеччині та Луганщині або представляють регіони як вихованці спортивної школи, змагались на Іграх у Парижі. Розповідаємо, що відомо на 5 серпня про результати кожного учасника та хто ще готується вступити у боротьбу за нагороди.

Донецька область: результати спортсменів, які представляють регіон або родом з Донеччини

Вільна боротьба

Спортсмен з Донеччини Олександр Хоцянівський — у резерві команди з боротьбі. Якщо він змагатиметься, то розпочне виступ на Олімпіаді 9 серпня.

Змаганнях вагової категорії 125 кг, у яких він бере участь, стартують зі стадії 1/8 фіналу о 12:30 за київським часом, повідомляла Донецька обладміністрація.

Олександр Хоцянівський. Фото: НОК

Олександр Хоцянівський — заслужений майстер спорту України з вільної боротьби. Борець вільного стилю втретє беру участь в Олімпійських Іграх. У 2008 році Закінчив Донецьке вище училище олімпійського резерву, народився на Донеччині.

Спортивна гімнастика

Олег Верняєв, що родом з Донецької області, завершив боротьбу за медалі на Олімпіаді. Гімнаст 5 серпня виступав в останньому своєму фіналі Олімпійських ігор — вправах на паралельних брусах. При виконанні вправ він не втримався на брусах та втратив шанси на медаль.

Зрештою Верняєв у вправах на паралельних брусах посів 8 місце, 13.300 балів. Це був третій особистий фінал Верняєва на Олімпіаді-2024, перед цим він посів восьме місце в особистому багатоборстві та став п'ятим у вправах на коні.

Олег Верняєв у вправах на коні Олімпіади-2024. Getty Images/Antonio Martinez/Europa Press

30-річний Олег Верняєв родом з Донецька. Він — один з найтитулованишіх гімнастів в історії України. Олімпійський чемпіон 2016 року на паралельних брусах. Віцечемпіон Ріо-2016 у багатоборстві. Чемпіон світу 2014 року на паралельних брусах.

За кар'єру Верняєв здобув п'ять нагород світової першості різних ґатунків (з них три — "срібло").

Легка атлетика

Представниця Донецької області Вікторія Ткачук у першому забігу на Олімпіаді-2024 у кваліфікації показала результат 58.10 секунд, який став передостаннім серед усіх учасниць.

Для самої Ткачук результат кваліфікації Олімпіади-2024 став найгіршим за останні п'ять років. Українська бігунка виступила у кваліфікації Олімпіади після боротьби з болем у нозі.

"Добре, що в окулярах, і не видно, як я плачу. Останні кілька місяців у мене були випробовування, і лише люди поруч мене витягували звідти. Я очікувала, що буде не найкращий результат, хвилювалася. І це, мабуть, найгірший результат, який я показала. Але я рада, що пробігла дистанцію без болю. Понад два місяці я прокидалася і тренувалася через біль. Це не виправдання, але я зробила все, що могла. І дякую людям, які мене підтримують, лише завдяки їм я зараз тут", — коментувала свої результати Вікторія Ткачук для Суспільне Спорт.

Вікторія Ткачук на Олімпіаді-2024. Вікторія Ткачук, фото: GETTY IMAGES

Вікторія Ткачук закінчувала Донецьке вище училище олімпійського резерву. Має звання майстра спорту міжнародного класу, срібна призерка Чемпіонату Європи 2022 року — на 400 метрів з бар’єрами, рекордсменка України в естафеті по 400 метрів.

На цих Олімпійських іграх з'явився втішний забігДає шанс спортсменкам відібратися до півфіналу і в перспективі боротися за нагороди.. Вікторія Ткачук брала участь у цих змаганнях — біг на 400 метрів з бар'єрами — проте поза фіналом із результатом 59.40 секунд.

Плавання

Український плавець Владислав Бухов, що родом з Донеччини, на Олімпіаді-2024 у Парижі не зміг подолати півфінальні змагання на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Владислав показав 11-й результат, проплив дистанцію за 21.76 секунди.

Владислав Бухов у кваліфікації Олімпіади-2024 з плавання на дистанції 50 метрів вільним стилем. REUTERS/Evgenia Novozhenina

Владислав Бухов родом з Донецька, йому 22 роки. Олімпійські ігри-2024 стали другими у кар'єрі Бухова. На Іграх у Токіо Владислав також показав 11-й результат на дистанції у 50 метрів вільним стилем.

Владислав є чинним чемпіоном світу та бронзовим призером чемпіонату Європи на дистанції 50 метрів вільним стилем.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт, він сказав, що не задоволений виступом на вже другій для себе Олімпіаді. Порівняно з останніми Іграми у Токіо, позиція Бухова не змінилась.

"Це спорт, він такий. Все трапляється. Можеш вигравати, можеш програвати. Зараз я програв, і треба виконувати роботу над помилками. Намагатимусь, щоб такого не траплялося. Трохи смішно, що дві Олімпіади я 11-й", — сказав Владислав Бухов Суспільне Спорт після виступу у Парижі.

Велосипедний спорт

28-річний Анатолій Будяк – представник Школи вищої спортивної майстерності Донецької області — брав участь на дистанції 273 км, фінішував 66-м з 90 спортсменів.

Він подолав дистанцію із результатом 6 годин 39 хвилин 27 секунд. Виграв гонку бельгієць Ремко Евенпул із часом 6:19:34. Тринадцять учасників не фінішували.

Анатолій Будяк вдруге стартував у велошосейній гонці на Олімпіаді. Thaicycling Association

Анатолій Будяк закінчив Донецьке вище училище олімпійського резерву, майстр спорту України міжнародного класу. Для велогонщика Ігри у Парижі — другі у кар'єрі. На Олімпіаді у Токіо спортсмен посів 56 місце серед 128 учасників гонки на 234 км.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт з Парижа українець поділився своїми враженнями від гонки. За його словами, він міг показати результат краще, якби виконав план на перегони.

"Олімпійські ігри для кожного спортсмена — це пріорітет. І кожен спортсмен хоче тут взяти участь. Гонка була складна, сподівався показати результат краще, але по дистанції було спекотно і великий караван машин. Невчасно взяв води, мені не вистачило, щоб втриматися з лідерами цієї гонки", — сказав спортсмен в коментарі.

Луганська область: результати спортсменів, які представляють регіон або родом з Луганщини

Стрибки у воду

Представниця Луганщини Анна Письменська у парі з Вікторією Кесарь посіла сьоме місце у стрибках із 3-метрового трампліну.

Анна Письменська та Вікторія Кесарь були першими з української збірної, хто виступав на Олімпіаді. Спортсменки посіли 7 місце. Getty Images/Marcel ter Bals

Анна Письменська — заслужений майстер спорту України зі стрибків у воду є вихованкою Луганської обласної школи вищої спортивної майстерності. Ці Олімпійські ігри – четверті у її кар'єрі.

Україна вперше за 12 років кваліфікувалася на Олімпіаду у жіночих синхронних стрибках з 3-метрового трампліна. На Іграх у Лондоні у 2012 році Анна Письменська разом з Оленою Федоровою завершили змагання шостими.

Змагання в цій дисципліні проходили без кваліфікації: вісім пар одразу змагалися у фіналі, де мали виконати по п'ять стрибків. Переможців визначала сума балів за всі стрибки.

Українська стрибунка у воду Софія Лискун, яка народилась у Луганську, не змогла пробитись у півфінал у стрибках з 10-метрової вишки на Олімпіаді-2024.

Спортсменка не подолала кваліфікацію, що відбулася у десятий змагальний день Ігор у Парижі — 5 серпня.

Для 22-річної стрибунки у воду Олімпійські ігри-2024 стали другими у кар'єрі. Лискун дебютувала у Токіо-2020, показавши 29-й результат.

На цьогорічну Олімпіаду українка здобула ліцензію у двох дисциплінах. Крім стрибка з 10-метрової вишки, Лискун разом з Ксенією Байло виконувала синхронні стрибки у воду. У фіналі Олімпіади-2024 дует посів сьоме місце.

Софія Лискун у кваліфікації стрибків з 10-метрової вишки на Олімпіаді-2024. AP/Lee Jin-man
"Коли ми готуємося, і нам під час сирени треба бігти до підвалу, а тобі треба стрибати з 10-метрової вишки... Десь за два тижні перед приїздом сюди заходжу на 10-метрову вишку і у нас починаються вибухи поруч із нашим районом. І що нам робити: спускаємося донизу. Для мене війна вже 10 років, бо я родом з Луганська, і те, що відбувається там — люди ж просто про це не говорять. У мене там залишилися бабуся, племінниця, і я на зв'язку з ними. І коли вони мені дзвонять і кажуть, що там відбувається... Всі кажуть, що в Луганську все добре, але насправді не все добре. Іноді теж прилітає, іноді хочеться закритися і не виходити нікуди", — сказала Софія Лискун у коментарі Суспільне Спорт після кваліфікації.

Стрибки у воду (чоловіки)

Представник Луганщини Олег Колодій у парі з Данилом Коноваловим посіли у змаганнях сьоме місце у фіналі на Олімпіаді в Парижі: у синхронних стрибках з 3-метрового трампліна вони отримали 348.27 бали.

Данило Коновалов та Олег Колодій вперше змагались у синхронних стрибках на Олімпіаді. Данило Коновалов та Олег Колодій. Фото: Getty Images. Фото: Clive Rose/Getty Images

Олег Колодій — вихованець Луганської обласної школи вищої спортивної майстерності виступить на Олімпіаді вдруге. На Іграх у Токіо у 2021 році спортсмен брав участь в особистих змаганнях з 3-метрового трампліна, проте не зміг подолати кваліфікацію.

Український тандем виборов ліцензію за підсумком чемпіонату світу з водних видів спорту, що пройшов у лютому 2024 року в катарській Досі. Тоді спортсмени посіли шосту позицію.

"Я вже не пам'ятаю [попередню] Олімпіаду. Тоді я виступав в індивідуальному змаганні, а зараз це були синхронні стрибки: я вперше виступав на Олімпійських іграх у синхронних стрибках. Готові були за відчуттями добре, могли краще виступити. Але як стрибнули — так і стрибнули. У підсумку сьомий результат", — сказав Олег Колодій після виступу на Олімпіаді-2024 у коментарі Суспільне Спорт.

Спортивна гімнастика

Представник Луганщини Радомір Стельмах виступав у командних змаганнях. У кваліфікації українська п'ятірка Олега Верняєва, Іллі Ковтуна, Ігоря Радівілова, Назара Чепурного та Радомира Стельмаха посіла четверте місце із результатом 253.893 бала, а гімнасти "синьо-жовтих" заразом відібралися до п'яти особистих фіналів.

Радомир Стельмах стартував у чотирьох дисциплінах: вільних вправах, коні, паралельних брусах та перекладині. У вправах на перекладині спортсмен показав найкращий результат серед усіх українців – набрав 13.600 бали.

Радомир Стельмах під час виступу на паралельних брусах на Олімпіаді-2024. AP/Abbie Parr

Радомир Стельмах – майстер спорту України міжнародного класу зі спортивної гімнастики, вихованець Луганської обласної школи вищої спортивної майстерності. Олімпійські ігри-2024 – перші в кар’єрі 18-річного спортсмена, він наймолодший серед гімнастів.

У фінальній боротьбі за олімпійські медалі у командному багатоборстві українці посіли 5 місце. Радомир Стельмах виконував вправи на коні, на паралельних кільцях та вправи на перекладині.

Із п'ятим місцем Україна показала найкращий результат за вісім років у командному олімпійському турнірі. На п'єдестал "синьо-жовті" востаннє сходили у 2000 році, коли встановили національний рекорд зі срібними нагородами.

Футболісти Луганщини та Донеччини і дебют збірної України на Олімпіаді-2024

У складі збірної були представлені:

  • опорний півзахисник луганської "Зорі" Арсеній Батагов, який є бронзовим призером молодіжного чемпіонату Європи 2023 року з футболу,
Арсеній Батагов у матчі з олімпійською збірною Іраку. УАФ
  • гравці ФК "Шахтар" Дмитро Криськів, Олег Очеретько, що родом з Макіївки, та Данило Сікан, а також вихованець академії гірників Максим Таловєров (зараз грає за австрійський ФК "ЛАСК")

Кирило Сігеєв, що родом з Горлівки, півзахисник "Шахтаря" був у резервному списку збірної.

Як футбольна збірна України уперше виступила на Олімпіаді:

Збірна України U23 в груповому раунді "синьо-жовті" зазнали двох поразок: програли Іраку 1:2 на старті турніру та Аргентині 0:2 в останньому турі. Футболісти завершили виступи на Олімпіаді-2024 у Парижі.

Єдину історичну перемогу на Олімпіаді збірна здобула проти Марокко з рахунком 2:1, забивши вирішальний м'яч на восьмій компенсованій хвилині.