Декілька "сімок", оптоволокно, роутер із антеною: як бути на зв'язку під час відключень електрики

Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій видав розпорядження про те, що мобільні та інші телекомунікаційні оператори зобов’язані будуть забезпечувати стабільний зв’язок як мінімум протягом 10 годин після відключення світла. Покращення та стабілізація зв'язку, згідно із термінами у документі, мають відбутися протягом цього та наступного року. Проте, на думку експерта з телекомунікацій Олександра Глущенкаавтор інтернет-проекту "PROTV.UA", співзасновник та видавець журналу "MediaSat", ексчлен правління Інтернет Асоціації України, член Громадської ради при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, споживачам не варто розраховувати, що компанії зможуть швидко інвестувати в додаткове обладнання, потрібно самим також інвестувати у особистій зв’язок і джерела безперервного живлення.

Як залишатися на зв’язку і мати інтернет під час відключень електроенергії — Глущенко дав поради етері "Суспільне. Студія".

Енергонезалежна базова станція мобільного оператора. Фото: Михайло Федоров/Telegram

Як залишатися на зв’язку і забезпечити інтернет без електроенергії

Порада перша: декілька мобільних операторів.

"Абоненти, які хочуть залишатися на зв’язку, мають мати декілька постачальників послуг: користуватись кількома операторами. У мене, наприклад, чотири, і коли було потрібно, я з чотирьох операторів обрав одного, у якого був більш менш працюючий інтернет", — пояснює Олександр Глущенко.

Порада друга: провайдер з оптоволокном або з акумуляторами.

Він радить тим, в кого вдома фіксований зв’язок, дізнатися, за якою технологією провайдер надає послуги.

"Якщо це — "оптичний інтернет", вам поталанило. Потрібно лише забезпечити електроенергією "оптичний" приймач і роутер. Тоді буде можливість забезпечити електроенергією "оптику" на 10-20-30-40 і більше годин. Якщо вам не поталанило, якщо у вас прокладено не оптоволокно, потрібно поставити провайдеру питання: чи встановлені на майданчику акумулятори? Якщо встановлені, то скільки годин вони можуть витримати. Якщо встановлені, і провайдер каже: ми вас можемо забезпечити доступом до мережі інтернет протягом 4-6-10 годин, то вам також поталанило. А якщо каже: "ні, немає", — потрібно шукати альтернативного постачальника послуг", — каже Глущенко.

Третя порада: роутер та антена, якщо є виключно мобільний інтернет.

"Ви можете використовувати роутер із сімкартою", — радить експерт. До нього, за його словами, потрібно придбати антену, яка посилить сигнал, аби пристрій під’єднався до базової станції мобільного оператора.

"На відстані 5-10, навіть 15-20 кілометрів і залежно від висоти підвісу антени, ви можете достукатись до базової станції, на якій може бути чи повинна бути електрика, і у вас може бути зв’язок", — каже Глущенко.

Четверта порада: "Старлінк"

"В крайньому випадку — один з найбільш надійних, але найдорожчий спосіб, це "Старлінк", — підсумував він.

"Але ви повинні пам’ятати, що у вас у вашому будинку всі пристрої, які підключені до інтернету також мають бути заживлені електроенергією. Повинні використовувати міні упси, джерела безпербійного живлення, повер банки, можливо генератори, можливо сонячні панелі. Потрібно самим інвестувати у зв’язок і джерела безперервного живлення".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram