"Під час евакуації вздовж траси вибухали бомби". Евакуація жителів з Авдіївського напрямку

Поліцейські допомагають чоловіку сісти в евакуаційне авто. Кадр з відео: поліція Донеччини

Поліцейський екіпаж "Білий янгол" евакуював 56-річну жінку з Новоселівки Першої та 90-річного чоловіка з села Вовче Донецької області.

Про це повідомила поліція Донеччини на сайті.

На підступах до села Новоселівка Перша йдуть важкі бої, а будинки перетворилися на руїни, зазначили в поліції. Як розповіли поліцейські, коли жінка вже сиділа в авто, російські війська вдарили по цьому місцю дроном — він влучив не в машину, а поруч, травмованих не було.

Чоловіка з села Вовче доставили до родичів у Мирноград, а під час евакуації вздовж траси вибухали бомби.

У Желанному Очеретинської громади залишилось 116 жителів.

Поліцейські привезли людям гуманітарну допомогу загальною вагою 900 кг. У момент розвантаження допомоги неподалік впали три керовані авіаційні бомби, а саме селище постійно перебуває під обстрілом.

"Через це місцеві живуть по підвалах, в одному аж 20 осіб. Одна з жінок показала свою "віп-кімнату", з якої не виходить вже місяць: гола цегла, труби, імпровізована лежанка. Від запропонованої правоохоронцями евакуації мешканці поки відмовляються: "Страшно, але таке життя".

Що відомо про Очеретине та громади

Селищна Очеретинська громада, колишній Ясинуватський район. До громади входять 40 населених пунктів, три з них були під окупацією з 2014 року. Микола Коваленко навів дані: до повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році в Очеретинській громаді жили близько 25 тисяч людей, зокрема і понад сім тисяч переселенців. Люди переїхали з Ясинуватої, з Донецька, частини Верхньоторецької громади, яку захопила РФ десять років тому. Наразі в Очеретинські громаді трохи менше ніж 500 людей.

В Очеретиному, за даними на 1 травня, лишались 198 жителів, у Новоселівці Першій — 77, у Желанному — близько 100.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram