Кількість лікарів та ліжок скоротилась у рази: що відомо про релокацію центральної лікарні з Селидового

Ексклюзивно
Селидове. Наслідки ракетного удару по Селидовому 14 лютого 2024 року. Фото: поліція Донеччини

Через масовані ракетні обстріли кількість персоналу у Центральній селидівській лікарні скоротилась більше ніж у два рази, а кількість ліжок більше ніж у 3 рази. Наразі лікарня не надає певні послуги та не використовує коштовне обладнання — бо частина приміщень зруйновані обстрілами. Через це, а також через небезпеку обстрілів на Донеччині — центральну лікарню з Селидового планують релокувати у більш безпечний регіон.

Про це Селидівська МВА повідомила у відповіді на запит Суспільне Донбас.

"За час повномасштабного вторгнення центральна міська лікарня зазнала два масованих руйнівних обстріли. Першим, який стався 20 листопада 2023 року, було зруйновано корпус поліклініки та частково пошкоджено корпус інфекційного відділення. Другий масований обстріл зруйнував два крила головного корпусу лікарні, в яких розміщувались пологове, дитяче, реанімаційне, терапевтичне, паліативне, гінекологічне та фізіотерапевтичне відділення", — йдеться у повідомленні.

У МВА нагадали, що під час другого обстрілу російських окупантів загинула вагітна жінка, та жінка з маленьким сином, які знаходились на лікуванні.

За даними МВА, через руйнування приміщень кількість ліжок в лікарні зменшилась у три з половиною рази. Зі 190 до 40.

Зруйновані відділення лікарні призупинили роботу, а кількість співробітників зменшилась більш ніж у двічі, з 360 до 140 людей. Лікарі продовжують приймати пацієнтів, але кількість послуг зменшилася. Також, наразі не використовують коштовне обладнання, через те, що приміщення де вони мали працювати зруйновані обстрілами, повідомили у відповіді на запит.

"Зважаючи на всі ці фактори, для збереження кадрового потенціалу лікарні та обладнання, було прийняте рішення про пошук приміщення для часткової релокації закладу в інші регіони України. Остаточне місце релокації знаходиться на стадії узгодження", — йдеться у повідомленні.

Також у МВА розповіли, що з початку 2024 року російські окупанти випустили по Селидівськоій громаді більше 90 ракет. Більшість ударів припала на місто Селидове. Від російських атак з початку року загинуло 9 людей: двоє — це діти, Постраждали понад 40 людей.

У адміністрації додали, що станом на кінець травня у порівнянні з початком 2024 року населення Селидівської громади зменшилось на 40%.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram